Pogoda na 16 dni: ocieplenie akurat na długi weekend

[object Object]
Pogoda na 16 dnitvnmeteo.pl
wideo 2/24

Chłodne powietrze z północy skończy napływać do Polski w połowie tygodnia. Sprawdź, co przygotował prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski w swojej autorskiej prognozie pogody na 16 dni.

Mamy niezbyt ciepłą końcówkę maja, a obwiniać za to możemy skandynawski wyż, który kieruje do naszej części Europy północne, chłodne powietrze. Wyż "posiedzi" sobie w tym miejscu jeszcze przez dwa-trzy dni, a następnie przesunie się nieco na wschód, co zmieni układ pogodowych sił w naszej części kontynentu. Wtedy zamiast przesuwania się powietrza z północy na południe, tak jak teraz, będziemy mieli nad Polską powietrze płynące najpierw ze wschodu, a później także z południa. Nie będzie to afrykańska masa powietrza, więc nie oczekujmy upalnej pogody, ale z pewnością będzie to powietrze wyraźnie cieplejsze od napływającego do nas obecnie (patrz mapa).

Chłodny koniec majatvnmeteo.pl

Przełom maja i czerwca będzie chłodny, bo czasami będzie zaledwie kilkanaście stopni. Później, od czwartku, temperatura będzie rosnąć i w czasie przedłużonego weekendu możemy spodziewać się nawet około 25 stopni. Ciepłe będą także następne dni, już po weekendzie, a niewielki spadek temperatury odczujemy po 10 czerwca - wtedy maksimum jakiego możemy oczekiwać to 22-23 stopnie.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor: Tomasz Wasilewski / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości