Najnowsze

Podtopiony Dublin. Zamknięte drogi, ewakuacje

Najnowsze

W Dublinie wiele ulic zostało podtopionych

Intensywne opady deszczu doprowadziły w poniedziałek do poważnych problemów komunikacyjnych w Dublinie. Wiele ulic jest zalanych, a kierowcy mają duże kłopoty z prowadzeniem aut. Zdjęcia i filmy zalanych ulic w stolicy Irlandii otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Po poniedziałkowych utrudnieniach władze miasta wprowadziły alarm przeciwpowodziowy dla regionu. Ewakuowano część mieszkańców z najbardziej zalanych domów. MIasto powołało takze specjalne zespoły do prac przy usuwaniu skutków deszczu. Jak szacują synoptycy, w ciągu ostatniej doby w mieście spadło więcej deszczu niż normalnie w trakcie miesiąca.

Wstrzymane pociągi, odwołane loty

Po intensywnych opadach deszczu w poniedziałek zawieszono na kilka godzin kursowanie wszystkich linii kolei podmiejskiej DART. Od rana kolej kursuje na większości linii, ale mieszkańcy muszą liczyć się z ewentualnymi opóźnieniami. Zalane drogi i słaba widoczność sparaliżowała również ruch drogowy. Samochody przedzierały się przez ogromne kałuże wody.

Ulewy sparaliżowały na kilka godzin także ruch lotniczy. Część lotów odwołano, inne miały znaczne opóźnienia. Samoloty, które miały lądować w Dublinie, przekierowywane były na inne lotniska.

"Okolice Walkinstown Road - Dublin po dzisiejszych ulewnych opadach częściowo sparaliżowany""Okolice Tallaght - problemy z komunikacją, ewakuowano Dundrum Shopping Centre. Do niektórych domów na Walkinstown zaczęła wdzierać się woda".Czytaj też w serwisie Kontakt 24

Autor: aj, map//tka,aq / Źródło: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości