Najnowsze

Pierwszy dzień wakacji pełną gębą. 33 st. C

Najnowsze

Prognoza pogody TVN Meteo na dzień
Prognoza pogody TVN Meteo na dzień

Dziś - w pierwszy dzień wakacji - w całym kraju będzie bardzo ciepło, wręcz upalnie. Na przeważającym obszarze kraju słupki rtęci wskażą około 33 st. Celsjusza. Za tak wysokie wartości temperatury zapłacimy jednak burzami.

W sobotę deszczowo i burzowo zrobi się przede wszystkim na zachodzie, jednak niewykluczone, że opady i błyskawice dotrą też do centrum. Przez cały dzień pogodnie będzie w Małopolsce i na Podkarpaciu oraz na wschodzie.

Termometry pokażą imponujące wartości, zwłaszcza w województwach południowych, gdzie ma być powyżej 30 st. C. Zdaniem synoptyków 31 st. C powinni się spodziewać mieszkańcy Zielonej Góry i Łodzi, a 32 st. C - Śląska, Małopolski i Podkarpacia. Nawet do 33 st. C podskoczą słupki rtęci we wrocławskich termometrach.

Niewiele mniej, jednak już poniżej 30 st. C, będzie na północy i północnym wschodzie. Spodziewamy się tam 27-29 st. C.

Bez komfortu termicznego

Ciśnienie będzie powoli spadać. Wilgotność powietrza utrzyma się na poziomie 30-70 proc., przy czym najniższa okaże się na słonecznym Podkarpaciu, a rosnąć powinna w kierunku północno-zachodnim.

W sobotę nie będzie mowy o komforcie termicznym. Mieszkańcom północy i północnego zachodu będzie gorąco, a pozostałym Polakom - upalnie. Wszędzie tam, gdzie popada lub zagrzmi warunki biometeo będą niekorzystne. Na pozostałym obszarze kraju pogoda nie powinna wpływać na nasze samopoczucie.

Prognoza pogody TVN Meteo dla meteopatów
Prognoza pogody TVN Meteo dla meteopatów

Autor: map/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości