Najnowsze

Ostrów Warcki stolicą wiedzy o energii odnawialnej

Najnowsze

tvnmeteo.plOstrów Warcki stolicą wiedzy o energii odnawialnej

W Ostrowie Warckim nad Zalewem Jeziorsko odbywają się Targi Odnawialnych Źródeł Energii Sun Air Cooperation.

Jednym z zagadnień, jakie można zgłębić podczas tegorocznej edycji targów, jest elektromobilność. O tym, jaka przyszłość czeka pojazdy z napędem elektrycznym, opowiadał Paweł Dura, specjalista zajmujący się energią odnawialną i elektromobilności. Jak zaznaczył, Polska ma duże szanse na szeroki rozwój w tym zakresie, dlatego, że w sprawach transportu drogowego nie różni się od krajów zachodnich. Dura podkreślił, że przed elektromobilnością nie uciekniemy, bo jest tania i ekologiczna.

Elektromobilność - jej rozwój w Polsce
Elektromobilność - jej rozwój w Polsce

Kolejną kwestią, której poświęcone są targi, jest budownictwo pasywne, czyli skrajnie energooszczędne, a więc uzyskujące jak najwięcej energii ze źródeł odnawialnych, czyli fotowoltaiki, pomp ciepła czy gruntowych wymienników ciepła. Między innymi o tym, jak budownictwo pasywne sprawdzi się w obliczu zmiany klimatu, mówił Grzegorz Wieczorek, ekspert w tym zakresie.

Budownictwo pasywne - dlaczego ma sens
Budownictwo pasywne - dlaczego ma sens

Szymon Pyc, przedsiębiorca, opowiedział o tym, jakie trendy panują w kwestii odnawialnych źródeł energii. Jak zaznaczył, prym wiedzie fotowoltaika, a gonią ja pompy ciepła i kotłownie biomasę.

Trendy w energetyce odnawialnej
Trendy w energetyce odnawialnej

Materiał powstał przy współpracy z partnerem.

Autor: map / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości