Najnowsze

Nie przestaje grzmieć. Sprawdź, gdzie jest burza

Najnowsze

Prognoza pogody na noc 20/21.07tvnmeteo.pl
wideo 2/13

Nad Polską pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Sprawdź, gdzie jest burza i śledź aktualną sytuację pogodową w kraju.

Jak poinformowała przed godziną 22 synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, nad Polską przemieszczają się dwa słabnące fronty burzowe. Grzmi na południu i wschodzie kraju.

Wyładowania atmosferyczne przemieszczają się na południowy wschód i wschód z prędkością około 50 kilometrów na godzinę. Są słabe i umiarkowane, w centrum lokalnie gwałtowne, z opadami do 10-15 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 70 km/h.

Przed burzami z gradem ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Gdzie jest burza?

Pierwszy front znajduje się na południu, grzmi w województwie opolskim w rejonie miejscowości Korfantów, wyładowania idą na Krapkowice. Burze są też w województwie śląskim w rejonie miejscowości Lubliniec, zjawiska przemieszczają się w kierunku Kalet.

Drugi front z burzami jest w województwie:

- podkarpackim w rejonie miejscowości Rymanów, Jasło, Ropczyce, Przecław, idą na Lesko, Krosno, Rzeszów;

- lubelskim w pasie Janów Lubelski, Zaklików, Kraśnik, Bychawa, Piaski oraz Ostrów Lubelski, idą na Frampol, Zwierzyniec, Szczebrzeszyn, Krasnystaw oraz Włodawę.

Blids.de: mapa prezentuje wyładowania atmosferyczne w czasie dwóch godzin. Każdy kolor odpowiada 15 minutom. Od najnowszych: czerwone - pomarańczowe - żółte - zielone - niebieskie - granatowe - fioletowe - różowe.

Ścieżka przechodzenia burz nad Polską w godzinach 19

Autor: ps,anw/ja,aw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: map.blitzortung.org