Najnowsze

Najczulsza panda świata. Gdy widzi opiekuna, natychmiast chce go objąć

Najnowsze


Mała panda mieszkająca w ogrodzie zoologicznym w Chinach bardzo przywiązała się do swojego opiekuna. Gdy tylko go widzi, pędzi by przytulić się do jego nogi. Niestety ochota zwierzęcia na czułości nieco utrudnia mężczyźnie pracę.

Panda Qi Yi mieszka w ogrodzie zoologicznym w Chengdu w chińskiej prowincji Syczuan. Choć ma na swoim wybiegu wiele drabinek i drzew, na które może się wspinać, najbardziej ceni sobie towarzystwo człowieka.

Jest tak bardzo przywiązana do osób, które się nią zajmują, że nie chce odstępować ich na krok. Nawet jeśli to przeszkadza opiekunom w codziennej pracy.

Ochota na przytulanie

Chiński ośrodek Chengdu Panda Base udostępnił we wtorek film, na którym widać, jak mała panda towarzyszy pracownikowi placówki w pracach porządkowych na wybiegu.

Na nagraniu widać, jak bardzo panda Qi Yi chce być blisko opiekuna. Gdy tylko zwierzę widzi mężczyznę, który się nią zajmuje, od razu do niego biegnie i łapie go za nogę. Opiekun malucha nie siedzi jednak bezczynnie i stara się wykonywać swoje obowiązki. W związku z tym co chwila musi zanosić pandę na drabinki, by mu nie przeszkadzała. Zwierzę nie daje za wygraną i jak bumerang wraca do mężczyzny, by po raz kolejny objąć jego nogę.

Autor: zupi/map / Źródło: Reuters TV, TVN24

Pozostałe wiadomości