Najnowsze

Nad Polską przeszły burze. Reporterzy 24 informują o zalaniach

Najnowsze

Zalana aleja Józefa Grzecznarowskiego w Radomiu
Reporterzy Kontaktu 24Zalana aleja Józefa Grzecznarowskiego w Radomiu

Nad Mazowszem przeszły burze, których skutkiem było podtopienie wielu ulic i prywatnych posesji. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy materiały od internautów, przedstawiające sytuację w ich miejscowościach.

Nad Polską w czwartek przemieszczały się fronty związane z niżem, znajdującym się nad Bałkanami. Jak mówił prezenter pogody TVN Meteo Tomasz Wasilewski, był to tzw. front okluzji. Wraz z nim szły chmury burzowe, dające intensywne opady deszczu.

Burze pojawiły się w Polsce około godziny 15. Przeszły nad Podkarpaciem, Lubelszczyzną i Mazowszem.

Burze nad Radomiem

Około godziny 17 nawałnice przeszły nad Radomiem. Ulewy spowodowały zalanie wielu ulic i olbrzymie utrudnienia w komunikacji. Strażacy otrzymali 40 zgłoszeń związanych z wodą płynącą drogami oraz z podtopionymi piwnicami domów.

Jak mówił około godz. 19 w rozmowie z Kontaktem 24 kapitan Konrad Neska ze straży pożarnej w Radomiu, ciągle wpływają kolejne wezwania do interwencji.

- Jeździmy i pompujemy wodę. Zgłoszenia dotyczą głównie zalanych piwnic, posesji, a także ulic - relacjonował kpt. Neska.

Pomoc strażaków była niezbędna między innymi pod wiaduktem nad aleją Józefa Grzecznarowskiego. Ilość znajdującej się tam wody skutecznie utrudniała, czy wręcz uniemożliwiała, jazdę samochodem.

Garwolin i inne

Trudna sytuacja panowała nie tylko w Radomiu. Zalany został również znajdujący się w województwie mazowieckim Garwolin. Według informacji kapitana Tomasza Biernackiego z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Garwolinie, strażacy musieli interweniować tam kilkanaście razy.

Niedaleko miasta, we wsi Nowy Puznów, strażacy usuwali wodę z drogi powiatowej oraz z prywatnych posesji mieszkańców. Interwencje były konieczne także w kilku innych okolicznych wsiach.

Poza województwem mazowieckim, burze przeszły także nad Szamotułami czy Chełmem.

Czy u Ciebie również wystąpiły burze lub podtopienia? Wyślij swoje zdjęcia lub filmy na Kontakt 24.

Od internautów otrzymaliśmy wiele materiałów dotyczących skutków burz:

Zobacz prognozowane opady w najbliższych godzinach:

Prognoza opadów w najbliższych godzinach (Ventusky.com)
Prognoza opadów w najbliższych godzinach (Ventusky.com)Ventusky.com

Autor: ao/aw / Źródło: TVN Meteo, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości