Najnowsze

Na świat przyszedł szczeniak z sześcioma łapami

Najnowsze

Szczeniak z sześcioma łapami
Szczeniak z sześcioma łapamiNeel Veterinary Hospital
wideo 2/5

W amerykańskim stanie Oklahoma urodził się szczeniak z sześcioma łapami – poinformował tamtejszy szpital weterynaryjny. To prawdopodobnie pierwszy pies z takimi wadami wrodzonymi, który przyszedł na świat żywy.

O narodzinach suczki, nazwanej Skipper, szpital weterynaryjny Neel Veterinary Hospital z Oklahoma City poinformował w niedzielę na swojej stronie na Facebooku. Zamieścił także zdjęcie pieska.

"Ten cud ma na imię Skipper. Przeżyła już dłużej niż przypuszczamy, że jakikolwiek inny pies (ma zaledwie cztery dni – opublikowane badania nie wskazują, że jakikolwiek urodził się żywy) z jej połączeniem wad wrodzonych" – poinformował szpital.

Szczeniak jest w dobrej formie

Skipper ma jedną głowę i klatkę piersiową, ale dwie drogi moczowe, dwa układy rozrodcze, dwa ogony i sześć łap. Ma także oznaki rozszczepu kręgosłupa. Szpital podał, że organy szczeniaka są w świetnej formie, Skipper normalnie je, załatwia się i jest "bardzo silna". Zdaniem weterynarzy w tym miocie miało urodzić się jeszcze jedno szczenię, ale nie doszło do ich rozdzielenia w macicy.

"Wszystkie jej łapy poruszają się i reagują na bodźce jak u normalnego szczeniaka. Jest możliwe, że kiedy podrośnie, będzie potrzebować fizjoterapii i pomocy w poruszaniu się" – poinformował szpital. Dodał, że będzie monitorował rozwój suczki i pomoże jej spędzić resztę życia "bez bólu i wygodnie". "Teraz dobrze sobie radzi w domu" – ocenił.

This is a miracle named Skipper. Literally. She has survived longer than we suspect any other canine has (at just 4 days...

Opublikowany przez Neel Veterinary Hospital Niedziela, 21 lutego 2021

Autor: anw/dd / Źródło: okcfox.com, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Neel Veterinary Hospital

Pozostałe wiadomości