Najnowsze

Na plażach świata tłumy. Nie ma gdzie położyć ręcznika

Najnowsze

EFEZatłoczona hiszpańska plaża

Jak dotąd nie mieliśmy zbyt wielu okazji, żeby móc beztrosko wylegiwać się nad polskim morzem - wakacyjna pogoda nam nie dopisała. Odwrotna sytuacja panuje na plażach świata, gdzie nie ma miejsca na rozłożenie ręcznika. We Włoszech, Hiszpanii i Chinach miejsce na piaszczystym brzegu to skarb.

Hiszpańska plaża La Malvarrosa w Walencji była w niedzielę miejscem, gdzie nie dało się wcisnąć przysłowiowej szpilki. Na termometrach pojawiły się aż 33 st. Celsjusza, temperatura nieco męcząca, ale na pewno sprzyjająca opalaniu się. Większość z przebywających na La Malvarossie turystów, z racji długiego weekendu, będzie plażowała aż do poniedziałku. 15 sierpnia to w Hiszpanii święto narodowe.

Włochy - 30 stopni i skwar

W niedzielę rano plaża w Marina di Campo na włoskiej wyspie Elba pękała w szwach. Wszystko za sprawą niemalże 30 st. C i pięknego słońca.

Tysiące na chińskich plażach

Dziesiątki tysięcy Chińczyków spędziły niedzielny poranek na plaży w zatoce Hui Quan, we wschodniej prowincji Shangdong. Zarówno turyści, jak i miejscowi korzystają z uroków tego kurortu, pływając i opalając się.

Autor: map//aq / Źródło: TVN Meteo, PAP

Źródło zdjęcia głównego: EFE

Pozostałe wiadomości