Najnowsze

Na imię ma Beatriz

Najnowsze

Huragan Beatriz w podczerwieni na Oceanie Spokojnym

Beatriz, to już drugi w tym sezonie huragan, który uformował się niedaleko wybrzeży Meksyku. Miejscowe władze ostrzegają przed jego dzisiejszym atakiem.

W nadmorskich kurortach pada ulewny deszcz miotany silnym wiatrem. Jego prędkość osiąga w porywach 130km/h i ma się stopniowo zwiększać. Centrum huraganu znajduje się na Pacyfiku i według analityków z Amerykańskiego Centrum Huraganów ma na nim pozostać. Na oceanie, w odległości 110 km na południowy wschód od Manzanillo, szaleje sztorm.

Huragan pierwszej kategorii

Beatriz jest huraganem pierwszej kategorii w pięciostopniowej skali intensywności Saffira-Simpsona. Wybrzeże Meksyku usiane jest popularnymi wśród amerykańskich turystów kurortami. Z tego też względu rząd wydał ostrzeżenie przed atakiem żywiołu w regionach Zihuatanejo, Manzanillo i Lazaro Cardenas.

Mieszkańcy Guerrero, Michoacan, Colima i Jalisco powinni przygotować się na opady ulewnego deszczu. Miejscami mogą one osiągnąć poziom 150-305 mm. Sztormowe fale w nadmorskich regionach osiągną dziś popołudniu wysokość 3-4 metrów.

Beatriz nie wyrządzi wielu szkód

Specjaliści z Amerykańskiego Centrum Huraganów uważają, że huragan nie spowoduje większych szkód. Mogą zdarzyć się izolowane powodzie oraz miejscowe osunięcia nabrzeży.

Pierwszy tegoroczny huragan Adrian nie spowodował większych szkód. Silnych huraganów, z których każdy może osiągnąć co najmniej 3. kategorię prognozuje się w tym roku w regionie jeszcze przynajmniej pięć.

Autor: usa / Źródło: NEWSML, Reuters

Pozostałe wiadomości