Najnowsze

Na deskę... z psem. "Jest dobra dla jego psychiki"

Najnowsze

TVN Meteo ActiveNa deskę... z psem

Jak można spędzać czas z czworonożnym przyjacielem? Oczywiście aktywnie. Gosia, "psia mama" owczarka niemieckiego Aresa, jak sama przyznaje, z psem stara się spędzać jak najwięcej czasu. Jednak ponieważ jej czworonożny przyjaciel jest dość wiekowy, nie w głowie mu przełajowe biegi. Znakomicie odnajduje się natomiast na stand-up paddle, czyli desce, na której można popływac po jeziorze czy morzu dość spokojnie, odpychając się wiosłem.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

- Bardzo dużo rzeczy robię razem z psem, który jest dosyć wiekowy - wyjaśniała reporterce TVNMeteo Active Gosia, "psia mama" swojego owczarka niemieckiego Aresa.

"Pożytkuje energię na coś konstruktywnego"

Dziewczyna uwielbia sport i nie wyobraża sobie, aby jej ukochany czworonożny przyjaciel miałby jej w takiego rodzaju relaksie nie towarzyszyć. Jednak jego wiek - dziesięć lat - i kilka przypadłości wynikających z wieku powodują, że nie wszystko Ares może robić.

- Szukałam jakiejś aktywności, w której nie musiałby mocno fizycznie zmęczyć, ale by coś porobił, nie nudził się - wyjaśniała dziewczyna.

- Każda aktywność z psem powoduje, że on pożytkuje energię na coś bardziej konstruktywnego niż agresja, np. niszczenie rzeczy w domu czy szczekanie - wyjaśniła. - Każda aktywność z psem jest dobra dla jego psychiki - podkreśliła.

Autor: stella/rp / Źródło: TVN Meteo Active

Źródło zdjęcia głównego: TVN Meteo Active