Mokry, mglisty, śliski poniedziałek. Na poprawę nie ma co liczyć

Prognoza pogody dla kierowców na poniedziałek
Prognoza pogody dla kierowców na poniedziałek
Prognoza pogody dla kierowców na poniedziałek

Poniedziałkowa aura nie sprzyja zmotoryzowanym. Prawie cały kraj zdominowały opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a północny wschód - śniegu, które sprawiają, że na drogach robi się ślisko. Do tego na północy i zachodzie występują mgły.

Jak poinformowała przed godz. 13.00 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na lokalną śliskość nawierzchni spowodowaną opadami śniegu i deszczu ze śniegiem narażeni są podróżujący po trasach: Podlasia, wschodniej części woj. warmińsko-mazurskiego oraz między Mława a Ostródą (dk 7) i między Ostródą a Olsztynem (dk 16), a także Mazowsza (dk 19 i 63 w granicach województwa, dk 62 odc. między Węgrowem a granicą woj. podlaskiego).

Opady i mgły

Opady deszczu ze śniegiem i śniegu utrudniają jazdę na obszarze całej Polski oprócz województw opolskiego i lubuskiego.

Do tych utrudnień dochodzi jeszcze jedno - ograniczające widzialność mgły i zamglenia. Od rana utrzymują się: na całym Pomorzu, Kujawach, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i Ziemi Łódzkiej.

Na poprawę nie ma co liczyć

Te warunki nie poprawią się do końca dnia. Cały czas będzie pochmurno, z licznymi zamgleniami i lokalnymi mgłami.

Na wschodzie i północnym wschodzie kraju popada śnieg. Suma opadów może wynieść od 3 do nawet 8 cm. Na pozostałych obszarach spadnie deszcz ze śniegiem, o maksymalnej sumie opadów 3 l/mkw. Na Lubelszczyźnie lokalnie możliwe opady marznące.

W ciągu dnia temperatury w większości kraju będą dodatnie. Trzeba jednak pamiętać, że rano i wieczorem przy gruncie będą się obniżać. Na mokrych drogach może to skutkować powstaniem gołoledzi.

Autor: mm,js/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości