Miss Polski na Wózku 2015: w biegu Wings for Life każdy jest zwycięzcą

Wings for Life, czyli bieg po skrzydła dla niepełnosprawnych
Wings for Life, czyli bieg po skrzydła dla niepełnosprawnych

- Każdy w tym biegu jest zwycięzcą - mówi o biegu Wings for Life World Run Katarzyna Kozioł, Miss Polski na Wózku 2015. Wygrywają biegacze, bo pokonują swoje słabości i biją rekordy. Wygrywają osoby z przerwanym rdzeniem kręgowym, bo dochód z imprezy przeznaczony jest na badania mające z powrotem postawić ich na nogi. W niedzielę odbędzie się trzecia edycja tego biegu, którą będziemy transmitować na żywo w TVN24.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

Ogólnoświatowy bieg organizowany jest w 34 miastach, dzięki czemu mogą wziąć w nim udział biegacze z różnych części naszego globu. Żeby wszyscy biegli w tym samym czasie, Wings For Life World Run wszędzie rozpoczyna się o godz. 11 uniwersalnego czasu koordynowanego (UTC). Oznacza to, że w Polsce biegacze startują o godz. 13.

- Podoba mi się cala formuła tego biegu, bo każdy pokonuje swój własny dystans, przełamuje swoje bariery, więc tak naprawdę każdy jest zwycięzcą - mówi Katarzyna Kozioł.

Uskrzydlić niepełnosprawność

Opłata startowa, którą uiszczają biegacze, przeznaczona jest na badania nad urazami rdzenia kręgowego. Od powstania Wings for Life World Run, na całym świecie zebrano ponad 7 milionów euro.

- Sama jestem po urazie rdzenia kręgowego, więc mam nadzieję, że przyniesie to jakieś efekty. Jest wiele rozpoczętych badań, ale nie ma jeszcze rezultatów. Mam nadzieję, że pojawi się jakiś konkretny sposób, który pomoże nam wrócić do pełnej sprawności - mówi Miss Polski na Wózku 2015.

Uciekając przed metą

Katarzyna Kozioł ma swoją drużynę biegaczy. Przed startem opracują strategię na bieg. A jest on niezwykły, bo to nie biegacz biegnie do mety, a meta (a konkretnie samochód meta) goni biegacza. Do samego końca nie wiadomo zatem, ile przebiegniemy.

Zeszłoroczny polski zwycięzca, Bartosz Orłowski, przebiegł 73 km, a zwycięzca światowy Etiopczyk Lemawork Ketema pokonał 79,9 km w czasie 5 godzin i sześciu minut.

Bieg we wszystkich 34 miejscach na świecie będzie relacjonowany na żywo na stronie internetowej Wings For Life World Run oraz na antenie TVN24.

Autor: mar/jap / Źródło: TVN Meteo Active, TVN24

Pozostałe wiadomości