Małe szanse na ciepłe święta. Temperatury poniżej 10 st. C

Stolica nie uniknie przelotnych opadów

Kolejne prognozy potwierdzają, że w tym tygodniu nie ma co liczyć na ładną i stabilną pogodę. Przelotne opady będą się pojawiać w różnych miejscach kraju, a szczególnie mokre będą środa i sobota. Na Niedzielę Wielkanocną warto przygotować ciepłe ubrania, bo będzie to najchłodniejszy dzień w tygodniu.

W środę pogodnie będzie tylko na południu i południowym wschodzie kraju. Na pozostałych obszarach będzie padać deszcz, a na Kaszubach, Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu deszcz ze śniegiem.

Temperatury będą dość zróżnicowane. Mieszkańcy północnego wschodu powinni się ciepło ubrać. Na Suwalszczyźnie nawet w najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą zaledwie 2 st. Za to na Podkarpaciu temperatura maksymalna wyniesie 17 st.

We znaki może dać się południowo-zachodni wiatr, od Pomorza skręcający na północno-wschodni. W porywach może osiągać prędkość do 45 km/h.

Czwartek i piątek dość pogodne

W czwartek rozpogodzi się prawie w całym kraju. Tylko na południu będą pojawiać się przelotne opady deszczu.

Na południowym wschodzie temperatury pozostaną niskie - Suwalszczyzna odnotuje 4 st. W porównaniu z poprzednim dniem ochłodzi się na najcieplejszym w całym kraju Podkarpaciu - termometry pokażą tam 13 st.

Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu.

Piątek będzie pogodny w większości kraju - poza Małopolską. Jej mieszkańcy mogą spodziewać się przelotnych opadów deszczu.

Trochę ociepli się na Suwalszczyźnie - temperatura maksymalna wyniesie tam 8 st. Najwyższą wartość, 13 st., odnotuje Małopolska.

Wiatr pozostanie słaby i umiarkowany, ale zmieni kierunek na południowo-zachodni.

Mokra Wielka Sobota, zimna Niedziela Wielkanocna

W Wielką Sobotę warto pamiętać o zabraniu parasoli przed wyjściem z domu. W całym kraju będą się pojawiać okresowe opady deszczu, a na północy deszczu ze śniegiem i śniegu.

Najchłodniejsza Suwalszyzna odnotuje tylko 4 st., a w Małopolsce temperatura maksymalna nie przekroczy 12 st.

Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu.

Świąteczna niedziela przyniesie rozpogodzenia w większości kraju poza pasami na północy i południu. Na Pogórzu ma przelotnie padać deszcz, a na Pomorzu deszcz ze śniegiem.

Trzeba się jednak przygotować na bardzo chłodny dzień - temperatury nie sięgną nawet 10 st. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 2 st. na Suwalszczyźnie do 7 st. w Małopolsce.

Wiatr będzie wiał słabo i umiarkowanie z północnego zachodu.

Autor: js/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości