Najnowsze

Magia natury zaklęta w pojedynczej chwili. Wyjątkowe spotkanie z waleniami

Najnowsze

twitter.com/jaimenhudsonSUP z waleniami

Wyobraź sobie taką scenę: ty, bezkresny błękit oceanu i pojawiające się znikąd niezwykłe stworzenia, jakby w ogóle nie przejmujące się twoją obecnością. Cudowny spokój wymieszany z euforią i poczucie zjednoczenia z naturą - to właśnie przeżył James Price u wybrzeży Australii.

Price leniwie oddawał się relaksowi u wybrzeży miasta Esperance w Australii. Stojąc na desce unoszącej się na gładkiej tafli oceanu, odpychał się za pomocą wiosła i spoglądał w głębinę.

Zupełnie nie spodziewał się, że za chwilę będzie miał najznakomitsze towarzystwo, jakie tylko mógłby sobie wyobrazić. Pod powierzchnią wody pojawiły się dwa ogromne cienie.

Niezwykłe spotkanie

Do człowieka dostojnie i z zainteresowaniem zbliżyły się wieloryby, a dokładniej dwa walenie południowe.

Jest to gatunek, który należy do najrzadziej spotykanych stworzeń morskich. Na całym świecie żyje ich tylko 7000, a to oznacza, że nie zobaczysz ich na zwykłym wielorybim safari.

Przypadkowe nagranie

Ten magiczny moment pozostałby jedynie w pamięci Jamesa i dwóch waleni, gdyby o obecności wielorybów nie usłyszał wcześniej Jaimen Hudson, który szczęśliwym zbiegiem okoliczności akurat w tym momencie postanowił wysłać na zwiady drona z kamerą. W ten sposób udało mu się zdobyć wyjątkowy materiał.

- Walenie podpłynęły do miejsca, w którym znajdował się Price - powiedział Hudson. - Przez ten cały czas były niezwykle powolne i spokojne.

What-sup whales ... #seeaustralia

Film zamieszczony przez użytkownika Jaimen Hudson (@jaimenhudson) 26 Wrz, 2015 o 12:16 PDT

Humbaki w karaibskich wodach

Każde spotkanie z waleniem jest wyjątkowe. Udowadnia to także autor nagrania zamieszczonego poniżej. U wybrzeży wysp Turks i Caicos miał niecodzienną okazję popływania z wielorybami. Podczas nurkowania w krystalicznych karaibskich wodach mężczyzna natknął się na parę humbaków. Walenie ze spokojem pozowały przed obiektywem kamery. Tą podwodną przygodę nurek z pewnością zapamięta na długo.

Autor: ab/map / Źródło: hellogiggles.com

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/jaimenhudson

Pozostałe wiadomości