Najnowsze

Korzystajmy z ładnej pogody. Po południu popada i zagrzmi

Najnowsze

Prognoza pogody na dzień, 30.04

Z początkiem tygodnia zacznie się zmieniać pogoda. Do Polski wkroczy z zachodu front atmosferyczny, przynosząc opady i popołudniowe burze. Pogodnie i gorąco przez cały dzień będzie tylko na południowym wschodzie.

W poniedziałek warto wykorzystać letnie temperatury i piękną pogodę, w kolejnych dniach nie będzie już tak ładnie. Najlepszą pogodę synoptycy przewidują na południowym wschodzie kraju - tam ma być zupełnie bezchmurnie i ciepło (nawet 30 st. C na Podkarpaciu).

W pozostałej części kraju pierwsza część dnia też będzie piękna, niestety w miarę upływu godzin za sprawą frontu atmosferycznego będzie się chmurzyć, a po południu możliwe są przelotne opady deszczu i burze. Podczas burz trzeba uważać na silny wiatr, który może osiągać duże prędkości.

Wciąż możemy liczyć na bardzo przyjemne temperatury: 25-27 st. C w centrum i na południowym zachodzie kraju. Mieszkańcy zachodniej Polski zobaczą najniższe wartości, od 19 do 22 st. C.

Upały odpuszczą

Wszyscy, którzy w ostatnich dniach narzekali na upały, będą mieli chwilę wytchnienia. Temperatury nie będą już tak wysokie - subiektywnie gorąco będą jeszcze odczuwać mieszkańcy południowo-wschodniej części kraju, w centrum i na zachodzie będzie ciepło, a komfort termiczny odczują mieszkańcy północnego zachodu.

Front atmosferyczny, spadające ciśnienie i przelotne opady sprawią, że biomet w całym kraju będzie niekorzystny.

Prognoza pogody dla meteopatów, 30.04

Autor: rs, js / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Pozostałe wiadomości