Koniec z upałami. Teraz pora na burze


W czwartek będziemy mieli ostatnią szansę, żeby nacieszyć się prawdziwie letnimi temperaturami. Później przyjdzie ochłodzenie. Niestety - w najbliższych dniach niebo zasnują chmury, przeważnie deszczowe i burzowe. Miejsc, w których pogoda dopisze, będzie niewiele.

Czwartek, 3 maja

W województwach południowych i zachodnich spodziewamy się przelotnego deszczu oraz burz. Poza tym zachmurzenie będzie małe. Po południu - miejscami - wzrośnie do dużego.

Temperatura maksymalna wciąż będzie dość wysoka. Wyniesie od 19 st. C na Pomorzu Gdańskim do 30 st. C na Podkarpaciu.

Wschodni wiatr, przeważnie słaby i umiarkowany, w czasie burz może osiągać prędkość 60-80 km/h.

Piątek, 4 maja

Dzień zapowiada się pochmurnie, choć od czasu do czasu niebo powinno się przejaśniać. Popada przelotny deszcz. Ponadto w Polsce wschodniej niewykluczone są burze.

Dzień przyniesie ochłodzenie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 16 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 23 st. C na Podkarpaciu.

Zachodni wiatr w porywach burzowych może wiać z prędkością 60-80 km/h. Poza tym będzie słaby i umiarkowany.

Sobota, 5 maja

Na wschodzie i w centrum będzie słonecznie. Na zachodzie natomiast spadnie przelotny deszcz. Może tam także zagrzmieć.

Podobnie jak w piątek, i w sobotę nie będzie gorąco. Słupki rtęci wskażą co najwyżej od 14 st. C na Pomorzu do 24 st. C na Podkarpaciu.

Powieje z kierunków zmieniających się, zazwyczaj słabo i umiarkowanie. Tylko w porywach burzowych wiatr okaże się silniejszy.

Niedziela, 6 maja

Przelotnego deszczu, a także burz mogą się spodziewać mieszkańcy południowego wschodu oraz centrum. Na pozostałym obszarze kraju będzie pogodnie.

Odnotujemy kolejny spadek temperatury. Ta maksymalna zawaha się od 12 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 20 st. C na Podkarpaciu.

Wiatr, który nadciągnie z północy, będzie słaby i umiarkowany. W czasie burz znacznie przybierze na sile.

Poniedziałek, 7 maja

Deszcz spadnie na Podkarpaciu, na Lubelszczyźnie i na Mazowszu. Poza tym będzie pogodnie.

W porównaniu do poprzednich dni znacznie się ochłodzi. Na termometrach zobaczymy od 11 st. C na Podkarpaciu do 15 st. C na Dolnym Śląsku.

Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z północy i wschodu.

Autor: map/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości