Najnowsze

Dwa fronty będą rządzić pogodą

Najnowsze

Prognoza pogody na najbliższe dni
tvn24Prognoza pogody na najbliższe dni

Najbliższe dni miną pod znakiem opadów deszczu, jednak zrobi się nieco cieplej. Miejscami termometry mogą wskazać nawet 11-12 stopni Celsjusza.

W środę dostaniemy się pod wpływ układu niżowego znad północnego Atlantyku.

- Nad Polską będą przemieszczać się dwa fronty atmosferyczne. Pierwszy z niewielkimi opadami deszczu. Początkowo na krańcach wschodnich może pojawić się rano deszcz ze śniegiem. W godzinach okołopołudniowych z zachodu będzie wchodzić kolejna strefa ciągłych opadów deszczu. Temperatura rano powinna być dodatnia. Może na krańcach wschodnich, południowo-wschodnich i południowych będzie na lekkim minusie - poinformowała synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

W ciągu dnia pogoda nieco się poprawi. Jak informuje synoptyk, w niektórych miejscach temperatura przekroczy dziesięć stopni Celsjusza. Niewykluczone, że będzie jedenaście, dwanaście stopni. Jednak będzie pochmurno, wilgotno, będzie wiał zachodni wiatr, chwilowo silniejszy w porywach do 50 kilometrów na godzinę.

Temperatury prognozowane na środę i czwartekTVN Meteo
Temperatura prognozowana na najbliższe dni
Temperatura prognozowana na najbliższe dniVentusky.com

W czwartek znów deszczowo

Dużo gorsza pogoda będzie w Dzień Zaduszny. Nad Polską pojawi dużo chmur i spore opady deszczu.

- Te opady deszczu mogą być konkretne, miejscami nawet do 20 milimetrów i więcej. Temperatura dosyć wysoka. Ale co z tego, jeżeli będzie duża wilgotność powietrza, będzie wiał silny, zachodni wiatr. Temperatura odczuwalna będzie dużo niższa, a porywy wiatru w czwartek mogą osiągać nawet 80 kilometrów na godzinę - poinformowała Arleta Unton-Pyziołek.

Opady deszczu prognozowane na najbliższe dni
Opady deszczu prognozowane na najbliższe dniVentuskay.com

Nadzieja na weekend

Najlepsza pogoda zapowiada się w sobotę. Jak podaje synoptyk, "w świetle dzisiejszych materiałów prognostycznych sobota będzie najlepszym dniem do spacerów".

Zobacz całą rozmowę z Arletą Unton-Pyziołek:

Arleta Unton - Pyziołek informuje o pogodzie na najbliższe dni
Arleta Unton - Pyziołek informuje o pogodzie na najbliższe dnitvn24

Autor: wd/ja / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/ventusky.com

Pozostałe wiadomości