Bądź aktywny jesienią

Ostatnia szansa na wyprawy rowerowe

Rolki, rowery i deski - to już ostatnie dni, gdy możemy śmiało na nich pojeździć. Łódkę czy kajak też trzeba będzie schować do garażu, kiedy spadnie temperatura. Jesień nie musi jednak oznaczać rezygnacji z aktywnego spędzania czasu. Właśnie teraz mamy szansę nabrać formy przed zimowym szaleństwem, a deszcz i brak słońca w cale nie muszą nas ograniczać.

Istnieje wiele sposobów, by jesienią zadbać o sylewtkę i kondycję. Oto kilka propozycji ćwiczeń, które można wykonywać zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu.

Siłownia, basen, fitness klub

To idealne miejsca, gdzie można regularnie, niezależnie od pogody, zażyć ruchu. Znajdują się tam różnorodne sprzęty, przystosowane do modelaowania danych partii naszego ciała. Karnety na pewno nie zrujnują naszego portfela. Ich cena waha się od 70 do 200 zł za miesiąc, zależnie od klubu i jego lokalizacji.

Warto wypróbować ciekawe zajęcia fitness, te połączone z tańcem lub ruchem w wodzie np. aqua aerobic. Ta ostatnia propozycja to idealne rozwiązanie dla tęskniących za plażowaniem i ciepłym morzem.

Gadżety w domu

Warto zaplanować zakupy w sklepie sportowym, gdzie możemy wyposażyć nasz dom w mini siłownię. Wystarczą ciężarki, mata, ewentualnie piłka do ćwiczen czy gumy, a dla mogących pozwolić sobie na większy wydatek - rowerek stacjonarny czy steper. Ćwiczenia możemy wykonywać przed telewizorem w wolnym czasie.

Dobrym pomysłem jest nabycie DVD z zestawem ćwiczeń lub zainwestownie w konsolę do gier z opcją indywidualnego trenera.

Po pracy na boisko

Wiele firm proponuje swoim pracownikom karty wstępu do przeróżnych klubów fitness. Warto dowiedzieć się, czy nasz szef planuje taką inwestycję. A jeśli nie, może warto mu to zasugerować.

Modne jest ostatnio zakładanie drużyn koszykówki, piłki nożnej czy rugby przez pracowników danej firmy. Szef zobowiązuje się do wynajęcia sali treningowej na koszt przedsiębiorstwa. To doskonała szansa na integrację, związanie przyjaźni i odstresowanie po ciężkim dniu pracy. Warto zainicjować powstanie takiej drużyny w miejscu pracy.

Spaceruj i biegaj

Jeśli jesień będzie tak piękna, jak do tej pory, warto zainwestować w krokomierz i zacząć chodzić na długie spacery. Zadanie ułatwi nam z pewnością pies. Zwierzak to doskonała motywacja na ruszenie się z kanapy, nawet gdy wieje i pada.

Ci, którzy posiadają własny ogród też nie mogą siedzieć bezczynnie. Trzeba regularnie grabić liście i zabezpieczyć roślint przed mrozem.

Każda okazja jest dobra by aktywnie, czyli zdrowo spędzić czas. Pamiętajmy, że za niecałe trzy miesiące przyjdzie zima, a na stok lepiej nie wybierać się bez kondycji, bo wtedy łatwo o kontuzje.

Autor: mm/ms / Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości