Najnowsze

150 tysięcy ludzi bez dachu nad głową i ofiary śmiertelne cyklonu

Najnowsze


Ponad 150 tysięcy ludzi we wschodnich Indiach straciło swój dom po tym, jak w środę uderzył cyklon tropikalny Yaas. W Indiach i Bangladeszu zginęło łącznie co najmniej pięć osób. Wysokie fale i obfite opady deszczu zalały wiele miejscowości.

Cyklon tropikalny Yaas spowodował zniszczenia w indyjskich stanach Orisa i Bengal Zachodni oraz sąsiednim Bangladeszu. W regionie Sundarbanów w Bengalu Zachodnim zniszczonych zostało co najmniej 25 tysięcy domów, pozostawiając 150 tysięcy ludzi bez dachu nad głową – poinformowały w czwartek władze. To jednak wstępne szacunki.

Zginęło co najmniej pięć osób, w tym trzy w Bangladeszu. Jak poinformowały władze tego kraju, dwie poniosły śmierć w wyniku utonięcia, a trzecia zmarła po tym, jak spadło na nią powalone przez wiatr drzewo.

Miejscowości pod wodą

Żywioł spowodował wysokie fale sztormowe i ulewne opady deszczu. W środę informowano, że w Indiach zalanych zostało około 1100 nadmorskich wsi. Zniszczone są drogi.

Porywy wiatru w momencie wejścia na ląd dochodziły do 140 kilometrów na godzinę. Po uderzeniu Yaas osłabł do depresji tropikalnej.

Zanim żywioł uderzył, w Indiach ewakuowano ponad milion osób.

Yaas jest drugim cyklonem, który w ciągu tygodnia uderzył w Indie. Niedawno zachodnia część tego kraju zmagała się z cyklonem Tauktae, który spowodował śmierć ponad 100 osób i ogromne szkody materialne.

Cyklon Yaas (Adam Ziemienowicz/PAP/REUTERS)Adam Ziemienowicz/PAP/REUTERS

Autor: ps/dd / Źródło: Reuters, tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości