Najnowsze

11 osób rażonych piorunem w Paryżu. Większość to dzieci

Najnowsze


W sobotę po południu piorun poraził 11 osób w paryskim parku Monceau. Większość ofiar to dzieci, które bawiły się w zorganizowanym tam kinderbalu.

Jak podaje francuski portal leparisien.fr, w sobotę po południu piorun uderzył w parku Monceau położonym w eleganckiej dzielnicy Paryża niedaleko Łuku Triumfalnego, raniąc 11 osób. Porażonych zostało ośmioro dzieci i troje dorosłych. Doznali oni poważnych poparzeń od uderzenia pioruna, gdy próbowali schronić się przed ulewą pod drzewem.

Ofiary były uczestnikami kinderbalu. O wydarzeniu odpowiednie służby poinformował znajdujący się w parku strażak. To on udzielił poszkodowanym pierwszej pomocy.

Stan krytyczny

Media podają, że służby ratunkowe zablokowały drogę dojazdową do parku na czas wywożenia ofiar wypadku. Spośród 11 osób, które z poparzeniami trafiły do szpitala Necker, sześć było ciężko rannych. Jak podaje korespondentka TVN24 z Paryża Anna Kowalska, cztery z nich - troje dzieci i jeden dorosły - walczy o życie. Pozostałych pięć trafiło do placówki w stanie stabilnym.

Burze utrzymują się także nad Polską. Dowiedz się, jaka jest obecna sytuacja pogodowa.

Ofiary burzy w Paryżu
Ofiary burzy w Paryżutvn24

Autor: msb/map / Źródło: leparisien.fr, PAP

Pozostałe wiadomości