Kontakt24

Kontakt24

Pierwszy dzień wiosny w obiektywie Reporterów 24

Od soboty mamy meteorologiczną wiosnę. W wielu miejscach zrobiło się naprawdę malowniczo. Reporterzy 24 na bieżąco fotografują zmieniającą się pogodę i przesyłają swoje zdjęcia na Kontakt Meteo. Zobacz, jak pierwszy dzień wiosny wyglądał w części Polski.

Poranki będą przypominać o tym, że wciąż jeszcze jest zima

Chociaż tegoroczny luty rozpieszcza nas dodatnimi temperaturami, trzeba pamiętać o tym, że możemy na nie liczyć głównie w środku dnia. Poranki przypominają nam o tym, że ten miesiąc zwykle zaliczamy do zimy. W wielu regionach nad ranem jest mroźno, w niskich warstwach powietrza jest sporo wilgoci. W takich warunkach tworzą się gęste mgły.

"Wiosenny" dzień na Waszych zdjęciach

W wielu miejscach kraju niedziela okazała się słoneczna i prawie zupełnie bezchmurna. Za oknem pogoda zachęca do spacerów pod niebem ubogim w białe obłoki, pozwalając nacieszyć się słońcem.

Jeziora wciąż jeszcze skute lodem, a na lądzie już zakwitły stokrotki

Ostatnie resztki śniegu topnieją w silnym słońcu, a przy odrobinie czujności można nawet wypatrzyć kwitnące stokrotki. Tak w obiektywie internauty gniewka wyglądają Mazury - jeszcze niedawno jeden z najbardziej zimowych obszarów Pilski. Teraz o mroźnych i śnieżnych tygodniach przypomina tylko gruba tafla lodu na jeziorach.

"Wielu nowojorczyków zostało w domach"

Obfite opady śniegu, które od środy nawiedzają południowo-wschodnią część Stanów Zjednoczonych, dotarły do Nowego Jorku. Synoptycy spodziewają się, że spadnie nawet do 30 cm śniegu. "Mogą pojawić się problemy z komunikacją. Autobusy wyposażono w łańcuchy" - relacjonuje Reporter 24 Piotr Sobilo, który przesłał zdjęcia i filmy. Otrzymaliśmy również zdjęcia z New Jersey.

Tamiza rozlewa się coraz szerzej. Tak dużo wody nie było od 250 lat

"Poziom wody w Datchet w Anglii wciąż rośnie. Sytuacja powoli staje się krytyczna" - relacjonuje Marcin Smigielski, który zamieścił w Kontakcie 24 fotorelację z zalanej miejscowości. Z powodu wciąż podnoszącego się poziomu Tamizy, tysiące Anglików przygotowują się do kolejnej powodzi. W pomoc mieszkańcom zaangażowały się już brytyjskie siły zbrojne.

Pierwszy bocian. Zwiadowca czy amator zimy?

Przyleciał na zwiady, czy może w ogóle nie odleciał do ciepłych krajów? Polubił zimę? A może szuka wiosny? Czym kierował się bociek, który w środę pojawił się na niebie w okolicy miejscowości Wrzawy (woj. podkarpackie) nieopodal Sandomierza? Obecność ptaka wprawiła w zdumienie mieszkańców wioski oraz Reportera 24 wergesa, który przesłał nam zdjęcia pierwszego bociana tej zimy.

Niezwykłe zjawisko: lodowe kule pojawiły się na brzegu Bałtyku

Niecodzienny widok na plaży w nadbałtyckiej Jastarni - brzeg usłały tam lodowe kule. Podobne zjawisko na początku stycznia można było zaobserwować na brzegu jeziora Michigan - wówczas zwróciło uwagę internautów z całego świata. Niezwykłe zdjęcia znad Bałtyku zrobił Reporter 24 o nicku Jastarnia.

Ślisko od rana w wielu regionach. Podlasie po wichurach bez prądu

Trudne warunki spowodowane nocnymi opadami śniegu panowały rano na drogach woj. warmińsko-mazurskiego, m.in. tych prowadzących do przejścia granicznego w Bezledach. Do redakcji Kontaktu 24 spływały ostrzeżenia o występującej miejscami gołoledzi, a służby drogowe ostrzegały o porannych utrudnieniach drogowych w większości województw. Na Podlasiu z kolei nocne wichury spowodowały przerwy w dostawach prądu.

Przez ciepłą zimę wariuje przyroda. Nawet na polskim biegunie zimna

Kwitną kaczeńce, bobry pracują, nie śpią żaby czy ślimaki - nawet na uznawanej za polski biegun zimna Suwalszczyźnie przyroda zachowuje się, jakby nadchodziła wiosna. Takie anomalie można obserwować w całym kraju. Na Kontakcie 24 przybywa zdjęć kwitnących roślin, które w grudniu nie powinny wykazywać takiej aktywności.

Rozmazany dzień na południu Polski. Mgły nie ustępowały do popołudnia

W gęstych mgłach utonęły w czwartek rano niektóre rejony Polski, a miejscami widzialność nie poprawiła się nawet wczesnym popołudniem. Właśnie taką sytuację w powiecie dzierżoniowskim udokumentował Casimirus. Synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek ostrzega, że z podobnymi utrudnieniami możemy mieć do czynienia do końca tygodnia.

"To już zima". Zobacz, gdzie jest biało i ślisko

Początek nowego tygodnia w niektórych regionach Polski okazał się początkiem zimy. W nocy z niedzieli na poniedziałek pierwszy śnieg zaczął prószyć m.in. na Dolnym Śląsku, w Małopolsce, w Wielkopolsce i na Ziemi Łódzkiej. W nocy z poniedziałku na wtorek i we wtorem ma sypać na północy i południu Polski. W Kontakcie Meteo i w Kontakcie 24 przybywa informacji o kolejnych białych miejscach w kraju.

UFO na Opolszczyźnie? Altocumulus lenticularis podszywa się pod kosmitów

W pochmurne, jesienne dni niebo nie musi być nudne. Internauta janusz_w podczas porannego rozpogodzenia uchwycił jego niezwykły wygląd. Nawet jeśli nie dacie się przekonać, że nad Opolszczyzną przeleciał jeden z Niezidentyfikowanych Obiektów Latających, warto lepiej zapoznać się ze zjawiskowymi chmurami soczewkowatymi.

Dolnośląskie truskawki nie czują jesieni. "To nie ma sensu biologicznego"

Chociaż listopad zaczął się na dobre, nie wszystkie rośliny przestawiły się na jesienny tryb wegetacji. Na Kontakt Meteo dostaliśmy zdjęcia od Casimirusa pokazujące, że na Dolnym Śląsku - jak gdyby nigdy nic - dojrzewają truskawki. Jak wyjaśnia biolog, takie zaburzenia się zdarzają. - Ale to nie ma sensu biologicznego - zaznacza.

Reporterzy 24 na drodze orkanu. "Wiatr wył jak oszalały"

Setki powalonych i połamanych drzew, zniszczone i poprzewracane auta, uszkodzone budynki - takie ślady zostawiał w kolejnych krajach Europy orkan Św. Judy. Reporterzy 24 na bieżąco relacjonowali z trasy przejścia żywiołu. "Czegoś takiego jeszcze nie widziałem" - pisał Reporter 24 z Wielkiej Brytanii.

"Jesień omija Nowy Jork szerokim łukiem"

Jesień Nowego Jorku się nie ima. "Jest słonecznie, ciepło i przyjemnie", jak pisze nasz Reporter 24. Poza tym jest tam też wyjątkowo zielono. Zupełnie inaczej niż w Polsce.

"Rósł taki grzmot". Znalazł 2,5-kilogramowego prawdziwka

- Wydaje mi się, że to na całą zimę starczy - komentował swoje znalezisko mężczyzna z woj. lubuskiego, który znalazł wielkiego grzyba. Oprócz niego gigantycznego prawdziwka znalazł w ostatnim czasie pewien gdynianin, a pod koniec września udało się to także naszemu internaucie.

Jesień nie może być piękniejsza

Przełom września i października okazał niezbyt sprzyjający pod względem aury. Jednak Wasze zdjęcia zamieszczone w Kontakcie Meteo pokazują, że mimo wszystko tegorocznej jesieni nie brakuje urody.

Wasze zdjęcia i filmy w tvnmeteo.pl

Wasze obiektywy skierowane są na najważniejsze wydarzenia pogodowe w kraju i za granicą. Trzymając rękę na pulsie, współtworzycie portal tvnmeteo.pl.

Reporter 24 uchwycił powierzchnię Jowisza

Choć wiedzieliśmy, że warunki do obserwacji poniedziałkowej koniunkcji Jowisza i Księżyca będą dobre, to takich zdjęć się nie spodziewaliśmy. Reporter 24 w Kontakcie Meteo zamieścił fotografie, na których widać nie tylko kratery na ziemskim satelicie, ale też gazową powierzchnię największej planety naszego układu.

"Syberyjski" wschód słońca nad Polską

Poniedziałkowy wschód słońca został nazwany przez internautów "syberyjskim". A to za sprawą siarczystego mrozu, dochodzącego nawet do -32,5 st. C, a także niezwykłych kolorów jutrzenki. Na Kontakt Meteo dostaliśmy mnóstwo zdjęć z całej Polski.

Poniedziałkowy poranek i nawet -32,5 st. C!

Poniedziałkowy poranek przywitał nas siarczystymi mrozami. Aż -32,5 st. C pokazał termometr Reportera 24 z Podhala. Takich mrozów już dawno w Polsce nie było. W Kontakcie Meteo internauci śledzą spadek temperatur.