Kontakt24

Kontakt24

O 17.57 nastała wiosna. W Polsce natura szykowała się od wielu dni

W chwili, gdy Słońce osiągnęło punkt Barana o 17.57, rozpoczęła się astronomiczna wiosna. Na ten dzień przyroda w Polsce szykowała się od już od kilku dni, czego dowody widać na zdjęciach jakie Reporterzy 24 przesyłają na skrzynkę TVN Meteo. Mieniące się kolorami kwiaty, błękitne niebo upstrzone białymi obłokami i soczysta zieleń świeżej trawy to główni bohaterowie przesyłanych przez Was zdjęć.

Robaczy Księżyc na pożegnanie zimy

Mimo pochmurnej i wietrznej aury, sporo spojrzeń minionej nocy skierowało się na niebo. Przyciągnął je tam pełny krąg księżyca. To ostatnia pełnia tej zimy, nazywana Pełnią Robaczego Księżyca.

Ekstremalny mecz w wichrze i deszczu. "To tylko podniosło atrakcyjność"

Silny, porywisty wiatr i zacinający deszcz nie zniechęciły piłkarzy Sparty Oleszna i Orła Przerzeczyn Zdrój, którzy w niedzielę zmierzyli się na meczu piłakrskim. "Dla prawdziwych zapaleńców warunki pogodowe nie mają żadnego znaczenia" - skomentował Casimirus, który na Kontakcie Meteo zamieścił zdjęcia z tego spotkania. Potwierdzili to kibice, którzy również nie przestraszyli się pogody.

Wiatr łamie drzewa i zrywa dachy. Reporterzy 24 dokumentują zniszczenia

Sobotni poranek przyniósł pierwsze oznaki załamania pogody. Nieprzyjemnym, zimnym masom powietrza znad Bałtyku towarzyszą opady deszczu, deszczu ze śniegiem i wichury. Strażacy mają pełne ręce roboty, bo wiatr zrywa dachy i łamie gałęzie. Reporterzy 24 przesyłają zdjęcia i filmy pokazujące sytuację pogodową i obrazujące zniszczenia.

Ostatnie chwile przed załamaniem pogody w obiektywie Reporterów 24

- Teraz słonecznie, ale w sobotę wyciągniemy parasole - napisał jeden z Reporterów 24 w komentarzu pod swoim zdjęciem. Rzeczywiście, w sobotę aura nie będzie tak sprzyjająca jak w ciągu tygodnia. Mieszkańcy całego kraju będą mogli zapomnieć o okularach przeciwsłonecznych i wyciągnąć kalosze. Ostatnie chwile mijającego tygodnia ze słoneczną pogodą uwiecznili na swoich fotografiach Reporterzy 24.

Znów witaliśmy dzień mgłami. "Dodają porankowi uroku"

Mglisty początek niedzieli zaliczyły regiony na zachodzie, w centrum i na południowym wschodzie kraju. Największe ograniczenia widzialności odnotowano na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce, gdzie miejscami była ona skrócona do 50 m. Przed południem mgły zanikły i w całym kraju przeważyła słoneczna aura.

Coraz bliżej wiosny. Reporterzy 24 na spacerze

Niemal bezchmurne niebo i słoneczna pogoda zmobilizowały wielu Reporterów 24 do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Meteorolodzy zapowiadają, że taka pogoda utrzyma się przez kilka następnych dni. Internauci przesyłają zdjęcia oznak wiosny, które zauważyli podczas sobotnich spacerów.

Wiosna? Jeszcze nie teraz. Do Polski wrócił śnieg

Mimo meteorologicznej wiosny, mieszkańców wschodniej części kraju zaskoczył śnieg. Dla niektórych jest to zapewne jedna z ostatnich chwil w tym sezonie, podczas której można nacieszyć się białym puchem. Z kolei dla innych to przykra konieczność założenia cieplejszego ubrania. Zobacz zaśnieżone miejscowości w obiektywie Reporterów 24.

Słońce dopisało, ale nie wszędzie. W części kraju wygrała "zgniła" pogoda

Pogodną aurą i słońcem mogli się w niedzielę cieszyć mieszkańcy zachodniej i południowej Polski. Jak słonecznie było chociażby na Śląsku, możemy przekonać się oglądając zdjęcia Reporterki 24 Jaga_. W centrum i na wschodzie kraju, mimo optymistycznych prognoz, było dość ponuro. Konkurujące wpływy wyżu i niżu sprawiły, że mgły i chmury nie zaniknęły około południa i przeważyła "zgniła" pogoda.

Pierwszy dzień wiosny w obiektywie Reporterów 24

Od soboty mamy meteorologiczną wiosnę. W wielu miejscach zrobiło się naprawdę malowniczo. Reporterzy 24 na bieżąco fotografują zmieniającą się pogodę i przesyłają swoje zdjęcia na Kontakt Meteo. Zobacz, jak pierwszy dzień wiosny wyglądał w części Polski.

Poranki będą przypominać o tym, że wciąż jeszcze jest zima

Chociaż tegoroczny luty rozpieszcza nas dodatnimi temperaturami, trzeba pamiętać o tym, że możemy na nie liczyć głównie w środku dnia. Poranki przypominają nam o tym, że ten miesiąc zwykle zaliczamy do zimy. W wielu regionach nad ranem jest mroźno, w niskich warstwach powietrza jest sporo wilgoci. W takich warunkach tworzą się gęste mgły.

"Wiosenny" dzień na Waszych zdjęciach

W wielu miejscach kraju niedziela okazała się słoneczna i prawie zupełnie bezchmurna. Za oknem pogoda zachęca do spacerów pod niebem ubogim w białe obłoki, pozwalając nacieszyć się słońcem.

Jeziora wciąż jeszcze skute lodem, a na lądzie już zakwitły stokrotki

Ostatnie resztki śniegu topnieją w silnym słońcu, a przy odrobinie czujności można nawet wypatrzyć kwitnące stokrotki. Tak w obiektywie internauty gniewka wyglądają Mazury - jeszcze niedawno jeden z najbardziej zimowych obszarów Pilski. Teraz o mroźnych i śnieżnych tygodniach przypomina tylko gruba tafla lodu na jeziorach.

"Wielu nowojorczyków zostało w domach"

Obfite opady śniegu, które od środy nawiedzają południowo-wschodnią część Stanów Zjednoczonych, dotarły do Nowego Jorku. Synoptycy spodziewają się, że spadnie nawet do 30 cm śniegu. "Mogą pojawić się problemy z komunikacją. Autobusy wyposażono w łańcuchy" - relacjonuje Reporter 24 Piotr Sobilo, który przesłał zdjęcia i filmy. Otrzymaliśmy również zdjęcia z New Jersey.

Tamiza rozlewa się coraz szerzej. Tak dużo wody nie było od 250 lat

"Poziom wody w Datchet w Anglii wciąż rośnie. Sytuacja powoli staje się krytyczna" - relacjonuje Marcin Smigielski, który zamieścił w Kontakcie 24 fotorelację z zalanej miejscowości. Z powodu wciąż podnoszącego się poziomu Tamizy, tysiące Anglików przygotowują się do kolejnej powodzi. W pomoc mieszkańcom zaangażowały się już brytyjskie siły zbrojne.

Pierwszy bocian. Zwiadowca czy amator zimy?

Przyleciał na zwiady, czy może w ogóle nie odleciał do ciepłych krajów? Polubił zimę? A może szuka wiosny? Czym kierował się bociek, który w środę pojawił się na niebie w okolicy miejscowości Wrzawy (woj. podkarpackie) nieopodal Sandomierza? Obecność ptaka wprawiła w zdumienie mieszkańców wioski oraz Reportera 24 wergesa, który przesłał nam zdjęcia pierwszego bociana tej zimy.

Niezwykłe zjawisko: lodowe kule pojawiły się na brzegu Bałtyku

Niecodzienny widok na plaży w nadbałtyckiej Jastarni - brzeg usłały tam lodowe kule. Podobne zjawisko na początku stycznia można było zaobserwować na brzegu jeziora Michigan - wówczas zwróciło uwagę internautów z całego świata. Niezwykłe zdjęcia znad Bałtyku zrobił Reporter 24 o nicku Jastarnia.

Ślisko od rana w wielu regionach. Podlasie po wichurach bez prądu

Trudne warunki spowodowane nocnymi opadami śniegu panowały rano na drogach woj. warmińsko-mazurskiego, m.in. tych prowadzących do przejścia granicznego w Bezledach. Do redakcji Kontaktu 24 spływały ostrzeżenia o występującej miejscami gołoledzi, a służby drogowe ostrzegały o porannych utrudnieniach drogowych w większości województw. Na Podlasiu z kolei nocne wichury spowodowały przerwy w dostawach prądu.

Przez ciepłą zimę wariuje przyroda. Nawet na polskim biegunie zimna

Kwitną kaczeńce, bobry pracują, nie śpią żaby czy ślimaki - nawet na uznawanej za polski biegun zimna Suwalszczyźnie przyroda zachowuje się, jakby nadchodziła wiosna. Takie anomalie można obserwować w całym kraju. Na Kontakcie 24 przybywa zdjęć kwitnących roślin, które w grudniu nie powinny wykazywać takiej aktywności.

Rozmazany dzień na południu Polski. Mgły nie ustępowały do popołudnia

W gęstych mgłach utonęły w czwartek rano niektóre rejony Polski, a miejscami widzialność nie poprawiła się nawet wczesnym popołudniem. Właśnie taką sytuację w powiecie dzierżoniowskim udokumentował Casimirus. Synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek ostrzega, że z podobnymi utrudnieniami możemy mieć do czynienia do końca tygodnia.