Informacje
 • Śnieżyce w Seattle. Tak dużo śniegu nie spadło tam od 70 lat

  10-02-2019 21:15 Kolejne dni też przyniosą opady
  Zima w Chicago Foto: ENEX | Video: Kontakt 24/ Kasia B

  Stan Waszyngton w USA zmaga się z nagłym atakiem zimy. Najwięcej śniegu spadło w Seattle - ostatni raz tak wysokie opady odnotowano tam 70 lat temu. Pogoda powoduje wiele utrudnień, ale są też tacy, którzy potrafią to wykorzystać w pozytywny sposób.

  W piątek i sobotę w Seattle spadło prawie 20 centymetrów śniegu. W rejonach górskich było go jeszcze więcej - 27 centymetrów. To najwięcej w lutym od przeszło 70 lat. Taka pogoda w tym regionie to niecodzienność.

  Niektórzy się cieszą...

  Od Queen Anne, przez Capitol Hill po zachodnie regiony Seattle dzieci i dorośli próbują skorzystać z okazji, by móc pojeździć na śniegu. Niektórzy wykorzystują co tylko mają pod ręką - nawet kosze do prania.

  - To wspaniała okazja by pojeździć na śniegu. Dobrze, że mieszkamy obok szkoły, gdzie jest górka, z której można pozjeżdżać - powiedział Tony Muhlenkamp, który zjeżdżał na sankach ze swoimi dziećmi w niedzielny poranek.

  ... a inni cierpią

  Nie wszyscy jednak są zadowoleni z zimowej pogody. W innych rejonach stanu Waszyngton występują duże utrudnienia na drogach. W sobotę na jednej z głównych autostrad uwięzionych zostało kilkaset samochodów. Służby patrolowe odradzały podróżowanie w tamtych regionach.

  Gdyby tego jeszcze było mało, meteorolodzy przewidują dwie burze śnieżne, które mają uderzyć w ten region w ciągu kolejnych dwóch dni. Jak poinformowała meteorolog CNN Haley Brink, obszary objęte ostrzeżeniami wzdłuż zachodnich stanów USA zamieszkuje ponad 15 milionów ludzi.

  - Wszyscy mieszkańcy stanu Waszyngton powinni przygotować się na opady śniegu - powiedziała w oświadczeniu Jay Inslee, gubernator stanu. - Doradzałabym wszystkim wstrzymanie się z podróżami, a jeśli są one konieczne - dokładne ich zaplanowanie - dodała.

  Do poniedziałkowego popołudnia temperatura w tym regionie może spaść do 1 st. Celsjusza. Jak poinformowała Brink, średnia w Seattle w lutym o tej porze wynosi 9 st. C.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...