Informacje
 • Podniósł się poziom wody w rzekach.
  Podtopienia po ulewach we Włoszech

  04-11-2019 13:02 Gwałtowna pogoda we Włoszech

  Gwałtowna pogoda nawiedziła w weekend północno-zachodnie rejony Włoch. Woda po ulewach zalała wiele miejscowości, konieczne były ewakuacje.

  W poniedziałek w całej Ligurii zamknięte są szkoły. Sestri Levante, miejscowość położona w Ligurii, została dotknięta intensywnymi opadami deszczu. W ciągu godziny spadło tam nawet 57 litrów wody na metr kwadratowy. Z tego powodu niebezpiecznie podniósł się poziom rzek. Wiał też silny wiatr, którego porywy dochodziły w miejscowości La Spezia do 166 kilometrów na godzinę.

  "Nie wychodź z domu" - ostrzegała w niedzielę na Twitterze burmistrz Sestri Levante Valentina Ghio. Woda zalała tam wiele ulic i placów.

  Wylały rzeki

  W San Remo, w zachodniej części Ligurii, ze względu na intensywne opady ewakuowano z budynku jedną osobę. Dwoje młodych ludzi utknęło natomiast w samochodach w zalanym przejeździe podziemnym. W miejscowości Ventimiglia drzewa spadły na samochody, a w Lavagne zniszczonych zostało kilka dachów. Rzeki wylały w wielu mniejszych miejscowościach.

  Trudna pogoda dotknęła również mieszkańców Kampanii. W gminie Nocera Inferiore w prowincji Salerno ewakuowano prewencyjnie około stu rodzin. Było tam bowiem ryzyko wystąpienia powodzi i spływów błotnych.

  Niebezpiecznie było też we Francji, gdzie przeszła burza nazwana Amelie.

  >>>CZYTAJ WIĘCEJ O POGODZIE WE FRANCJI
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...