Informacje
 • Nieproszony gość. Wielki aligator w garażu

  12-11-2017 11:46 Zauważył go sąsiad

  Na Florydzie w garażu klubu golfowego został znaleziony prawie 2,5-metrowy aligator. Nieproszonego gościa zauważył sąsiad, który natychmiast zawiadomił odpowiednie służby.

  Nie wiadomo na razie, w jaki sposób zwierzę dostało się do garażu. Aligatora zauważył mężczyzna mieszkający obok zabudowań klubu golfowego, kiedy wjeżdżał na podjazd swojego domu wraz z synem.

  Ponad 2,5-metrowego drapieżnika usuwało kilku pracowników organizacji zajmującej się odławianiem dzikich zwierząt. Po akcji aligator został wypuszczony do swojego naturalnego środowiska.

  Niepozorny i niebezpieczny

  Aligatory na Florydzie są dość powszechnymi drapieżnikami, które czasem zakradają się do nieprzyjaznego dla nich ludzkiego środowiska. Drapieżniki te są bardzo szybkie i niebezpieczne. Ich korpus może osiągnąć nawet 6 metrów długości. Żywią się głównie rybami, pożerają także gady, płazy, ptaki i ssaki. Na Florydzie można usłyszeć komunikaty ostrzegające ciekawskich turystów, jak należy zachować się przy spotkaniu z aligatorami.

  Gady te występują nie tylko na Florydzie. Można je spotkać głównie w południowo-wschodnich stanach USA: Alabama, Arkansas, Północna i Południowa Karolina, Georgia, Luizana, Oklahoma i Texas.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...