Informacje
 • Nielegalne zwiedzanie. Włamał się nocą do muzeum i robił sobie selfie

  19-05-2020 20:58 Spędził tam prawie godzinę

  Pewien 25-latek włamał się nocą do zamkniętego Muzeum Australijskiego w Sydney. Mężczyzna oglądał eksponaty i robił sobie zdjęcia. Teraz zajmie się nim sąd.

  Ta historia wygląda jak z filmu "Noc w muzeum". W tym przypadku jednak dinozaury nie wróciły do świata żywych. Do Muzeum Australijskiego w Sydney w nocy 10 maja włamał się 25-letni mężczyzna.

  Według informacji policji stanu Nowa Południowa Walia włamywacz spędził tam około 40 minut. Na nagraniach z monitoringu widać, jak mężczyzna przygląda się wystawom. Widać też, jak w zaciemnionych korytarzach wykonuje rozmowy telefoniczne. W pewnym momencie wkłada swoją głowę do czaszki dinozaura, aby zrobić selfie.

  Funkcjonariusze policji z Nowej Południowej Walii poinformowali, że włamywacz - zanim opuścił muzeum -zabrał ze stoiska brązowy, kowbojski kapelusz, należący do pracownika placówki.

  W poniedziałek 25-latek stawił się w komisariacie w Surry Hills. Postawiono mu zarzuty włamania oraz wtargnięcia i odmówiono mu zwolnienia za kaucją. Teraz mężczyzną zajmie się sąd.

  Zamknięte od sierpnia

  Muzeum Australijskie to najstarsze muzeum w kraju. Uznawane jest za jedną z najważniejszych instytucji na świecie w dziedzinie historii naturalnej i antropologii.

  Placówka była niedostępna dla zwiedzających jeszcze przed epidemią COVID-19. Została zamknięta w sierpniu 2019 roku na kilkanaście miesięcy, by przeprowadzić gruntowny remont.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...