Informacje
 • Drastyczna zmiana pogody. Wystarczyło kilka godzin, by wiosna ustąpiła zimie

  06-04-2021 15:51 Niesamowity timelapse z Caribou
  Najpierw burza śnieżna, potem ulewa Foto: ENEX | Video: ENEX

  Meteorolog James Sinko z Caribou w stanie Maine nagrał w nocy z niedzieli na poniedziałek, jak na miasto nacierają opady śniegu. Amerykańska Narodowa Służba Pogodowa (NWS) podała, że w sezonie zimowym 2020/2021 w tej miejscowości spadło najwięcej śniegu we wschodnich regionach USA.

  Wielkanoc była biała nie tylko miejscami w Polsce czy Wielkiej Brytanii. Także za oceanem nie brakowało obszarów, w których sypnęło śniegiem.

  Meteorolog James Sinko nagrał, jak przez Caribou w stanie Maine przechodzi silna burza śnieżna. Z czasem zmieniła się ona w wielką ulewę.

  Służby ostrzegały, że warunki do podróżowania są trudne. Opady znacznie ograniczyły widzialność i sprawiły, że nawierzchnia była śliska.

  Więcej niż zazwyczaj

  Jak podała amerykańska Narodowa Służba Pogodowa (NWS), opady w Caribou sięgnęły około 14-15 centymetrów. Ich łączna suma dla tego sezonu zimowego wyniosła ponad 265,18 cm. To o pięć centymetrów więcej niż zazwyczaj. Dzięki temu Caribou znalazło się na podium miejscowości na wschodzie USA z największą sumą opadów śniegu w tym sezonie. Nieznacznie, bo zaledwie o trzy centymetry, wyprzedziło Binghamton w stanie Nowy Jork (tam spadło 262,13 cm śniegu). Na trzecim miejscu uplasowało się miasto Buffalo w stanie Nowy Jork, gdzie suma opadów wyniosła 183,39 cm.

  Prawie cały śnieg, który spadł w Wielkanoc w Caribou, do poniedziałkowego popołudnia zdążył się roztopić. Temperatura wzrosła tam do 7 stopni Celsjusza.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...