Informacje
 • Drastyczna zmiana pogody. Wystarczyło kilka godzin, by wiosna ustąpiła zimie

  06-04-2021 15:51 Niesamowity timelapse z Caribou
  Syberyjski mróz w Wielkiej Brytanii Foto: ENEX | Video: Reuters

  Meteorolog James Sinko z Caribou w stanie Maine nagrał w nocy z niedzieli na poniedziałek, jak na miasto nacierają opady śniegu. Amerykańska Narodowa Służba Pogodowa (NWS) podała, że w sezonie zimowym 2020/2021 w tej miejscowości spadło najwięcej śniegu we wschodnich regionach USA.

  Wielkanoc była biała nie tylko miejscami w Polsce czy Wielkiej Brytanii. Także za oceanem nie brakowało obszarów, w których sypnęło śniegiem.

  Meteorolog James Sinko nagrał, jak przez Caribou w stanie Maine przechodzi silna burza śnieżna. Z czasem zmieniła się ona w wielką ulewę.

  Służby ostrzegały, że warunki do podróżowania są trudne. Opady znacznie ograniczyły widzialność i sprawiły, że nawierzchnia była śliska.

  Więcej niż zazwyczaj

  Jak podała amerykańska Narodowa Służba Pogodowa (NWS), opady w Caribou sięgnęły około 14-15 centymetrów. Ich łączna suma dla tego sezonu zimowego wyniosła ponad 265,18 cm. To o pięć centymetrów więcej niż zazwyczaj. Dzięki temu Caribou znalazło się na podium miejscowości na wschodzie USA z największą sumą opadów śniegu w tym sezonie. Nieznacznie, bo zaledwie o trzy centymetry, wyprzedziło Binghamton w stanie Nowy Jork (tam spadło 262,13 cm śniegu). Na trzecim miejscu uplasowało się miasto Buffalo w stanie Nowy Jork, gdzie suma opadów wyniosła 183,39 cm.

  Prawie cały śnieg, który spadł w Wielkanoc w Caribou, do poniedziałkowego popołudnia zdążył się roztopić. Temperatura wzrosła tam do 7 stopni Celsjusza.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...