Informacje
 • Boliwia pod wodą. Poziom rzek podniósł się nawet o 8 m, zginęło już 25 osób

  26-02-2015 14:55 Władze organizują pomoc poszkodowanym

  Wiele miast Boliwii przegrywa z tegoroczną porą deszczową. Obfite opady, które nawiedzają kraj od października, zabiły już 25 osób. Woda w rzekach na północy kraju drastycznie się podniosła, zalewając pobliskie obszary. Zniszczyła ponad 17 tys. gospodarstw.

  Jak informują lokalne media, mieszkańcy Boliwii zmagają się ze skutkami ulewnych opadów, które w od początku pory deszczowej nawiedziły kraj. Według najnowszych danych 25 osób zginęło. 450 gospodarstw zostało ewakuowanych. Poziom wody w rzekach miejscami podniósł się, aż o 8 metrów, zalewając rozległe obszary w pobliżu. W szkołach zorganizowano schroniska dla poszkodowanych.

  Media podają, że woda zniszczyła ponad 17 tys. budynków mieszkalnych. Najbardziej dotknięte zostały obszary na północy kraju przy granicy z Brazylią. Miejscami woda w domach sięgała sufitu.

  - Moja żona i ja pracowaliśmy ciężko na wszystko. Prosimy rząd o pomoc, by ruszyć do przodu - mówił w wywiadzie dla lokalnych mediów Omer Rocha, emeryt który stracił prawie cały swój dobytek.

  Pomoc od władz

  Wiceprezydent Boliwii Alvaro Garcia Linera pomógł zorganizować pawie cztery tony najpotrzebniejszych rzeczy, w tym odzież, środki czystości i żywność dla najbardziej potrzebujących.

  - Jak widać wiele domów w wielu miastach zostało zniszczonych. Co roku widzimy zalania, ale w tym roku jest coś, czego nie widziałem wcześniej. Ulice stały się rzekami - informował na konferencji prasowej wiceprezydent Boliwii.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....