Informacje
 • 41 przypadków w Chinach. WHO ostrzega przed nowym koronawirusem

  15-01-2020 06:33 Jedna osoba zmarła
  Czym jest krztusiec? Foto: Reuters | Video: Shutterstock

  W Chinach pojawił się nowy typ koronawirusa, który może być przenoszony z człowieka na człowieka. Naukowcy ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wysłali wytyczne do szpitali na całym świecie.

  41 przypadków zapalenia płuc wykryto w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Jeden pacjent zmarł. Wstępne badania laboratoryjne wykazały, że odpowiedzialny za to może to być nowy typ koronawirusa. Koronawirusy (MERS-CoV) powodują ciężkie zakażenia dróg oddechowych u ludzi. W przebiegu choroby może dojść do ostrego zespołu niewydolności oddechowej.

  W poniedziałek władze Tajlandii poinformowały, że objęły kwarantanną Chinkę z objawami pasującymi do tych wywołanych przez nowy typ koronawirusa. Podano, że to pierwszy raz, kiedy wykryto go poza Chinami.

  - Według informacji, jakimi dysponujemy, możliwe, że dochodzi do zakażenia się wirusem pomiędzy ludźmi, potencjalnie wśród rodzin - powiedziała Maria Van Kerkhove, szefowa działu chorób nowo występujących WHO.

  WHO przekazała wytyczne

  Niektóre typy koronawirusów mogą wywołać mniej poważne choroby, inne - jak ten, który wywołuje SARS (zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej) - są o wiele groźniejsze.

  WHO we wtorek przekazała szpitalom na całym świecie wytyczne dotyczące kontroli zakażeń w przypadku rozprzestrzeniania się nowego wirusa. Van Kerkhove powiedziała, że nie ma specyficznego leczenia nowego wirusa, ale można wykorzystywać leki antywirusowe.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • wiadomosc?
  Dalej sypmy Chemie pod rosliny i do jedzenia w przetworach by z jednego poletka wyzywic caly swiat,sami sobie robimy to.
  ~Gosciu /2020-01-15 08:13

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...