Informacje
 • 41 przypadków w Chinach. WHO ostrzega przed nowym koronawirusem

  15-01-2020 06:33 Jedna osoba zmarła
  Czym jest ospa wietrzna Foto: Reuters | Video: Shutterstock

  W Chinach pojawił się nowy typ koronawirusa, który może być przenoszony z człowieka na człowieka. Naukowcy ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wysłali wytyczne do szpitali na całym świecie.

  41 przypadków zapalenia płuc wykryto w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Jeden pacjent zmarł. Wstępne badania laboratoryjne wykazały, że odpowiedzialny za to może to być nowy typ koronawirusa. Koronawirusy (MERS-CoV) powodują ciężkie zakażenia dróg oddechowych u ludzi. W przebiegu choroby może dojść do ostrego zespołu niewydolności oddechowej.

  W poniedziałek władze Tajlandii poinformowały, że objęły kwarantanną Chinkę z objawami pasującymi do tych wywołanych przez nowy typ koronawirusa. Podano, że to pierwszy raz, kiedy wykryto go poza Chinami.

  - Według informacji, jakimi dysponujemy, możliwe, że dochodzi do zakażenia się wirusem pomiędzy ludźmi, potencjalnie wśród rodzin - powiedziała Maria Van Kerkhove, szefowa działu chorób nowo występujących WHO.

  WHO przekazała wytyczne

  Niektóre typy koronawirusów mogą wywołać mniej poważne choroby, inne - jak ten, który wywołuje SARS (zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej) - są o wiele groźniejsze.

  WHO we wtorek przekazała szpitalom na całym świecie wytyczne dotyczące kontroli zakażeń w przypadku rozprzestrzeniania się nowego wirusa. Van Kerkhove powiedziała, że nie ma specyficznego leczenia nowego wirusa, ale można wykorzystywać leki antywirusowe.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • wiadomosc?
  Dalej sypmy Chemie pod rosliny i do jedzenia w przetworach by z jednego poletka wyzywic caly swiat,sami sobie robimy to.
  ~Gosciu /2020-01-15 08:13

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....