Informacje
 • W Bratysławie ma być aż 36 stopni C. W irlandzkim Shannon o połowę mniej

  11-06-2014 09:39 Specjalna prognoza pogody Meteo News dla Europy

  W Bratysławie ma być niemiłosiernie gorąco

  Fot: Shutterstock, Film: TVN Meteo

  W Europie upały zagościły na dobre. U naszych południowych sąsiadów prognozowane są bardzo wysokie temperatury. W Bratysławie ma być nawet 36 stopni. Powyżej 30 st. C. będzie również m.in.: w Hiszpanii, Francji, Grecji, we Włoszech. Mieszkańcy Europy północnej i wschodniej nie powinni narzekać. Temperatury będą przyjemne, a niebo słoneczne.

  Środa w Hiszpanii i w Portugalii zapowiada się słonecznie i gorąco. Mieszkańcy Półwyspu Iberyjskiego mogą cieszyć się letnią aurą. Najniższe temperatury zobaczymy na północy regionu. W Bilbao termometry pokażą zaledwie 23 st. C. W Porto synoptycy prognozują 25 stopni. Nad Morzem Śródziemnym temperatury będą wysokie. Najcieplejszymi miastami w Hiszpanii będą Sewilla i Kordoba. Odnotujemy tam 34 st. C.

  We Francji miejscami burze

  Francja również nie powinna narzekać na warunki pogodowe. Jedynie na północy i na północnym wschodzie może popadać i zagrzmieć. Poza tym będzie ciepło. W Caen na północy Francji (Normandia) synoptycy prognozują 21 st. C. W Paryżu będzie 25 stopni na plusie. Najcieplejszymi miastami będą Marsylia i Lyon z temperaturą 31 st. C.

  W Mediolanie 34 stopnie

  We Włoszech synoptycy prognozują wysokie temperatury. W Mediolanie mają być aż 34 stopnie. O stopień mniej odnotujemy w Wenecji, bo 33 st. C. W Rzymie prognozuje się 31 stopni. Mieszkańcy Italii będą mogli cieszyć się słoneczną aurą. Jedynie na południu półwyspu zagrzmi.

  Na Bałkanach letnie temperatury

  W Grecji, na Bałkanach i w Turcji będzie bardzo gorąco. W tym regionie temperatury mają wahać się od 27 stopni w Istambule do 35 w Zagrzebiu. Mieszkańcom Aten nie zabraknie słońca. Poza tym pojawią się opady deszczu i burze.

  Słonecznie w Wielkiej Brytanii

  Na północnym zachodzie Europy synoptycy prognozują niższe temperatury. W Irlandii na termometrach odnotujemy od 18 do 19 stopni. W Wielkiej Brytanii będzie cieplej. Mieszkańcy Londynu na termometrach zobaczą 24 stopnie. Poza tym będzie dość pogodnie.

  ZOBACZ PEŁNE WYDANIE METEO NEWS

  Kolejne nawałnice w Niemczech

  W Niemczech synoptycy prognozują kolejne nawałnice. U naszych zachodnich sąsiadów znajdzie się front przynoszący ulewne opady deszczu, porywisty wiatr i burze. Dodatkowo będą wysokie temperatury. W Berlinie będzie aż 28 stopni na plusie. W Holandii i Belgii powinno być chłodniej. W Brukseli na termometrach odnotujemy 22 stopnie, w Amsterdamie 21.

  Rześko na północy

  Na północy Europy wartości będą się wahać od 17 do 25 stopni. Najwyższe temperatury pojawią się w Oslo i Sztokholmie. W Helsinkach będzie 23 st. C, a w Kopenhadze 22 st. C. Zachmurzy się i popada niemal w całym regionie. Miejscami pojawią się burze.

  Ekstremalnie gorąco

  U naszych południowych sąsiadów wielki upał. W Bratysławie prognozowane jest 36 st. C. w cieniu. W Budapeszcie będzie o stopień chłodniej. W Pradze odnotujemy 33 stopnie. W Czechach dodatkowo zagrzmi i popada.

  Łagodnie na wschodzie

  Na wschodzie Europy temperatury mają być łagodniejsze. Mieszkańców Lwowa czeka pogody dzień. Na termometrach zobaczą 25 st. C. W Mińsku i w Wilnie będą 24 stopnie. w Rydze będzie jeszcze chłodniej, bo 22 stopnie. Najzimniejszymi stolicami regionu mają być: Moskwa i Tallin. Odnotujemy tam 21 st. C.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...