Informacje
 • Silny mróz i marznące opady.
  IMGW ostrzega

  06-01-2020 07:44 Sprawdź, gdzie obowiązują alerty
  Pogoda na poniedziałek 24.02 Foto: Adam Miller/unsplash | Video: tvnmeteo.pl

  Pogoda w poniedziałkowy poranek miejscami stwarza zagrożenie. Obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed marznącymi opadami i silnym mrozem.

  Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia przed marznącymi opadami dla województw:

  - wielkopolskiego, we wszystkich powiatach poza: czarnkowsko-trzcianeckim, szamotulskim, międzychodzkim, nowotomyskim, grodziskim i wolsztyńskim, gdzie ważne będą do godz. 8 w poniedziałek.

  Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki. Opady mogą zamarzać powodując gołoledź.

  Silny mróz

  IMGW wydał też ostrzeżenia przed silnym mrozem na terenie woj. małopolskiego, gdzie obowiązują w powiatach: tatrzańskim, nowotarskim, nowosądeckim, gorlickim. Alerty ważne będą do godz. 8 w poniedziałek.

  Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  Jak mówi definicja IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Więcej deszczu, więcej śniegu.
  Niech leje, niech sypie. Woda jest obecnie bardzo potrzebna. Nie chcę słońca, chcę deszczu i śniegu, bo wysychają rzeki, strumienie, jeziora.
  ~dam /2020-01-05 14:23
 • wiadomosc?
  Tak przeczytac te zagrozenia zimowe te znaki to naprawde uczony je wymyslil dla zeby nikogo nie urazic bala,bala,czy my jestesmy normalni jeszcze
  ~bossy /2020-01-05 09:51

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...