Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: upalna sobota. Zagrzmi w wielu regionach

  28-07-2018 06:45 Biomet okaże się niekorzystny
  Prognoza pogody na środę Foto: Visual Hunt (CC0 1.0) | Video: TVN Meteo

  Termometry pokażą do 32 stopni Celsjusza w cieniu. Prognozuje się burze, którym towarzyszyć będą opady gradu i porywisty wiatr.

  Początek weekendu będzie w pełni pogodny tylko na Pomorzu Zachodnim i w Wielkopolsce. W pozostałych regionach na niebie pojawią się chmury, z których może mocno zagrzmieć i popadać deszcz rzędu 10-40 litrów na metr kwadratowy. Miejscami może spaść grad. Termometry pokażą od 28 stopni Celsjusza na Podkarpaciu oraz Suwalszczyźnie i Wybrzeżu Gdańskim, przez 30 st. C w centrum kraju, po 32 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Na zachodzie kraju wiatr powieje z południowego wschodu, a na pozostałym obszarze będzie wiał z kierunków północnych. Okaże się słaby i umiarkowany. Chwilami jednak powieje mocniej, a w burzach z prędkością do 90 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność odnotujemy w regionach wschodnich, a także na północnym wschodzie – powyżej 80 procent. Będzie się zmniejszać w kierunku południowo-zachodnim, gdzie wyniesie poniżej 70 procent. Temperaturę będziemy subiektywnie odczuwać jako parną i gorącą. W całym kraju warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem. Temperatura wzrośnie do 30 st. C. Północno-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami dość silny, a w burzach silny. Ciśnienie wolno spada, około południa barometry pokażą 996 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem. Temperatura dojdzie do 28 st. C. Północno-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, ale wraz z burzami powieje silniej. Ciśnienie wolno spada, około południa barometry wskażą 1010 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Na termometrach słupki sięgną 31 st. C. Wiatr będzie południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, a okresami okaże się dość silny. Ciśnienie wolno spada, około południa wyniesie 1000 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem. Temperatura w najcieplejszym momencie wzrośnie do 32 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Okresami może powiać mocniej, a w burzach będzie silny. Ciśnienie wolno spada, około południa barometry wskażą 997 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem. Na termometrach zobaczymy 29 st. C. Z północnego wschodu powieje, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny wiatr. Ciśnienie wolno spada, około południa wyniesie 984 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Rozpacz
  Będzie Jej bardzo brakowało.Powędrowała do Pana Wodeckiego,Niemena...I Pani Czubaszek...Boże jak mi Ich żal...
  ~Zuzia /2018-07-28 13:53
 • Korusia
  Kochałem Ją
  ~Romek /2018-07-28 08:28
 • Kora
  Jak dawała -n koncert (lata 80-te) w metalowcu w Bielski-Białej to potem lecieliśmy do hotelu pod Orłem bo tam była i wspinałem się do niej po balkonach, ale zomo nas spacyfikowało. To były piękne czasy!
  ~Romek /2018-07-28 08:26
 • nic
  płacz
  ~Romek /2018-07-28 07:55

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....