Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: prawie wszędzie deszcz

  14-05-2019 06:21 Biomet będzie zróżnicowany
  Prognoza pogody na poniedziałek Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Jedynie na zachodzie kraju nie spadnie we wtorek deszcz. W pozostałych rejonach Polski zapowiadane są opady.

  Wtorek na zachodzie kraju będzie pogodny. Poza tym pojawią się opady deszczu. Temperatura maksymalna sięgnie od 12 st. C na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej do 18 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Z północnego wschodu wiać będzie umiarkowanie, w porywach do 45 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność względną powietrza synoptycy prognozują na wschodzie Polski. Tam może przekroczyć 90 procent. W całym kraju odczujemy chłód. Warunki biometeorologiczne tylko na zachodnich i północno-zachodnich obszarach będą neutralne, w pozostałych miejscach - niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Okresami popada deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 15 st. C. Północno-wschodni wiatr będzie umiarkowany, a w porywach rozpędzi się do 45 km/h. Ciśnienie spadnie, po południu na barometrach zobaczymy 1012 hPa.

  POZNAŃ

  Okresami będzie padać. Temperatura nie przekroczy 13 st. C. Północno-wschodni wiatr powieje umiarkowanie, w porywach osiągnie 45 km/h. Ciśnienie spadnie, po południu na barometrach zobaczymy 1019 hPa.

  GDAŃSK

  Synoptycy prognozują okresami deszcz. Temperatura dojdzie do 13 st. C. Wiać będzie umiarkowanie, w porywach do 45 km/h, z północnego wschodu. Ciśnienie spadnie, po południu barometry pokażą 1029 hPa.

  WROCŁAW

  Okresami wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 13 st. C. Północno-wschodni wiatr będzie umiarkowany, w porywach może wiać do 45 km/h. Ciśnienie spadnie, po południu na barometrach zobaczymy 1013 hPa.

  KRAKÓW

  Okresami opady deszczu. Słupki rtęci pokażą maksymalnie 14 st. C. Z północnego wschodu wiać będzie umiarkowanie, w porywach do 45 km/h. Ciśnienie będzie spadać, po na barometrach zobaczymy 997 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...