Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: mokro i głośno od grzmotów

  28-04-2013 06:14 Spodziewamy się od 10 st. C na Pomorzu Zachodnim do 23 st. C na Podkarpaciu

  Prognoza pogody na dziś: deszczu nie zabraknie

  Fot. PAP/EPA, Film: TVN Meteo

  Niedziela nie zapowiada się pogodnie - będą nam towarzyszyć opady deszczu. W wielu miejscach będzie także słychać grzmoty. Słupki rtęci podskoczą maksymalnie do 23 st. Celsjusza, ale np. w Kołobrzegu spodziewamy się co najwyżej 10 st. C.

  W niedzielę przez Polskę przesuwać się będzie front atmosferyczny, niosący ze sobą przelotne opady deszczu. W ciągu dnia burze pojawią się tam, gdzie temperatura będzie wyższa. Zagrzmi na Lubelszczyźnie, na Podkarpaciu i w Małopolsce.

  W Polsce północno-zachodniej termometry wskażą od 10 st. C w Kołobrzegu do 16 st. C w Kaliszu i Zielonej Górze. Podobne temperatury utrzymają się w północno-wschodnich województwach. Na 11 st. C mogą liczyć mieszkańcy Elbląga, 15 st. C będzie w niedzielę w Płocku i Ciechanowie, a 17 st. C wskażą termometry w Łomży i Radomiu.

  Na wyższe temperatury może liczyć Śląsk, ale będzie tutaj przelotnie padać. Jest szansa na 19 st. C w Częstochowie i Katowicach, natomiast w Bielsko-Białej może zagrzmieć.

  Burzowo będzie także w Polsce południowo-wschodniej, która jutro odnotuje najwyższe, bo ponad dwudziestostopniowe temperatury. W Lublinie termometry pokażą 21 st. C, w Sanoku - 22 st. C, a 23 st. C - w Rzeszowie i Przemyślu.

   

  Prognoza pogody dla meteopatów

  W niedzielę wilgotność powietrza będzie zróżnicowana w zależności od regionów. Na północnym-zachodzie wyniesie mniej niż 50 proc. i będzie rosła, przesuwając się na południowy-wschód. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie z powodu burz i przelotnych opasów wyniesie ponad 90 proc. Sprawi to, że mieszkańcy Polski południowo-wschodniej mogą czuć senni i zdekoncentrowani. Na samopoczucie mieszkańców pozostałych regionów pogoda nie będzie wpływała.

  Prognoza pogody dla regionów

  Trójmiasto

  DZIEŃ: dość pogodnie. Temperatura maksymalna: 13 st. C. wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe: 1013 hPa, rośnie.

  Poznań

  DZIEŃ: pochmurno z przejaśnieniami, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna: 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe: 1004 hPa, rośnie.

  Wrocław

  DZIEŃ: pochmurno z przejaśnieniami i przelotny deszcz, po południu rozpogodzenia. Temperatura maksymalna: 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe: 1001 hPa, rośnie.

  Kraków

  DZIEŃ: pochmurno i przelotny deszcz. po południu przejaśnienia. Temperatura maksymalna: 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe: 982 hPa, rośnie.

  Warszawa

  DZIEŃ: pochmurno z przejaśnieniami i przelotny deszcz. po południu rozpogodzenia. Temperatura maksymalna: 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe 1000 hPa, rośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • tak
  tylko 5 bo tak łatwiej jest o dobry % skuteczności prognozy ;)
  ~ingood /2013-04-27 23:49
 • blids
  patrzałem na blids a burze są na dolnym śląsku i oploskim
  ~blids /2013-04-27 20:24
 • PYTAM...
  w Polsce jest tylko pięć regionów, Trójmiasto, Poznań, Wrocław, Kraków i Warszawa...?
  ~ciekawa /2013-04-27 19:49

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...