Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  lany poniedziałek mokry i wietrzny

  02-04-2018 06:44 Ciśnienie rośnie

  Miejscami powieje silny wiatr

  PAP/EPA/Javier Etxezarreta

  W świąteczny poniedziałek niemal w całej Polsce w pierwszej połowie dnia upłynie pod znakiem słabych opadów śniegu. Będzie się to jednak zmieniać i w drugiej połowie dnia są szanse na przejaśnienia.

  W poniedziałek w województwach zachodnich przeważnie będzie pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju wystąpią słabe opady śniegu i postępujące ku wschodowi - wraz z zanikaniem opadów - większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Na Podlasiu pojawią się opady deszczu i śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr na zachodzie będzie słaby i umiarkowany, na wschodzie umiarkowany i dość silny. Powieje w porywach do 70 km/h, z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 996 hPa.

  Warunki biometeorologiczne

  Największa wilgotność powietrza będzie we wschodniej połowie Polski i wyniesie 90 procent. W całym kraju zapanuje niekorzystny biomet.

  Prognoza pogody dla wybranych miasta

  TRÓJMIASTO

  Poniedziałek zapowiada się pochmurno i z przejaśnieniami. Popada słaby, szybko zanikający śnieg. Na termometrach maksymalnie 4 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 65 km/h, z północnego zachodu. Stopniowo będzie się osłabiał. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku w południe wyniesie 1006 hPa.

  KRAKÓW

  Niebo pokryją chmury. Miejscami wystąpią przejaśnienia i zanikający śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie 7 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy. Powieje z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 982 hPa.

  POZNAŃ

  Zapowiada się pochmurno i z przejaśnieniami, ze zanikającym śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 1000 hPa.

  WARSZAWA

  Będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Słabe przelotne opady śniegu mogą znikać w ciągu dnia.  Termometry pokażą maksymalnie 4 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach osiągnie prędkość do 60 km/h. Powieje z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 996 hPa.

  WROCŁAW

  Prognozuje się zanikający śnieg. Będzie też pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura  maksymalna wyniesie 9 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie i w południe odnotujemy 997 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • słońce
  w Nowej hucie własnie swieci słońce
  ~nik /2018-04-02 11:45

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...