Informacje
 • Pogoda na pięć dni: na termometrach wiosna, za oknami deszcz i deszcz ze śniegiem

  18-02-2020 16:58 W górach spadnie śnieg
  Prognozowane porywy wiatru w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock, ventusky.com | Video: Ventusky.com

  W najbliższych dniach pojawią się opady deszczu, miejscami również deszczu ze śniegiem. Tylko w górach nastanie typowo zimowa aura i spadnie śnieg.

  Zapowiada się pogodna środa na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Poza tym wystąpią opady deszczu, a w górach spadnie śnieg. Na termometrach zobaczymy od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni i południowo-zachodni w porywach rozpędzi się do 60 kilometrów na godzinę.

  W Karpatach spadnie śnieg

  Czwartek upłynie pod znakiem opadów deszczu i deszczu ze śniegiem na wschodzie kraju. W Karpatach sypnie śniegiem. Poza tym synoptycy prognozują pogodną aurę. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-zachodni wiatr.

  W piątek okresami pojawią się opady deszczu, a na wschodzie deszczu ze śniegiem. W Karpatach spadnie śnieg. Termometry pokażą od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni w porywach osiągnie prędkość do 60 km/h.

  Weekend z opadami

  Synoptycy prognozują pogodną sobotę na Podkarpaciu, w pozostałych regionach popada deszcz. Na termometrach zobaczymy od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach powieje do 60 km/h, z południowego zachodu.

  Niedziela upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu, a na Suwalszczyźnie deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr będzie umiarkowany dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 60 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...