Informacje
 • Pogoda na dziś: od 13 do 23 stopni i deszcz

  19-05-2020 06:12 Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane
  Pogoda na środę 27.05 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Wtorek w większości kraju przyniesie deszczową pogodę. Termometry pokażą maksymalnie 23 stopnie Celsjusza. Momentami może powiać silniejszy wiatr.

  We wtorek na niebie wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie kłębiaste. W większości kraju wystąpią opady deszczu rzędu 1-5 litrów na metr kwadratowy, padać nie powinno jedynie na Śląsku i w Małopolsce. Temperatura maksymalna wyniesie od 13 stopni Celsjusza na Warmii i Suwalszczyźnie, przez 18 st. C w centrum kraju do 23 st. C w Małopolsce. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje z północnego zachodu i zachodu. Okresami jego porywy mogą być dość silne, a w porywach na północy rozpędzać się do 60 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  W większości kraju wilgotność powietrza sięgnie ponad 80 procent. Mieszkańcy północnych regionów odczują chód i wilgoć, południa ciepło, a w pasie centralnym komfort termiczny. Na przeważającym obszarze kraju biomet będzie niekorzystny, jedynie na południu neutralny.

  Pogoda Warszawa

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 17 st. C. Zachodni wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, ale okresami jego porywy mogą być dość silne i w porywach osiągać do 50 km/h. W południe barometry pokażą 1002 hPa.

  Pogoda Trójmiasto

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna sięgnie 14 st. C. Wiatr z północnego zachodu będzie słaby i umiarkowany, ale okresami jego porywy mogą przybierać na sile i osiągać do 60 km/h. Ciśnienie w południe będzie oscylować w okolicy 1014 hPa.

  Pogoda Poznań

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 18 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Okresami w porywach będzie dosć silny. W południe ciśnienie wyniesie 1005 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Zachmurzenie umiarkowane. Termometry pokażą maksymalnie 20 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami jego porywy mogą być silniejsze. W południe ciśnienie osiągnie 1003 hPa.

  Pogoda Kraków

  Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie 23 st. C. Wiatr z zachodu będzie na ogół słaby i umiarkowany, ale okresami jego porywy mogą być dość silne. Ciśnienie w południe sięgnie 990 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...