Informacje
 • Pogoda na dziś: gorąco i burze z wiatrem o prędkości 100 kilometrów na godzinę

  27-06-2020 06:09 Warunki biometeo będą niekorzystne
  Pogoda na sobotę 27.06 Foto: PAP/EPA/ANDY RAIN | Video: tvnmeteo.pl

  Czeka nas gorący dzień. Poza tym w całym kraju spodziewamy się burz na tyle gwałtownych, że mogą powodować zniszczenia. Zachowajcie ostrożność.

  Na sobotę prognozowane są przelotne opady deszczu i burze, którym towarzyszyć mogą deszcz o sumie do 20-40 l/mkw. oraz lokalnie grad. Temperatura maksymalna wyniesie od 25 st. C nad Zatoką Gdańską do 30 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Słaby i umiarkowany wiatr z południa w porywach burzowych powieje z prędkością do 100 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Największa wilgotność powietrza pojawi się w południowo-zachodnich regionach Polski. W większości kraju będzie gorąco i parno, a na południowym zachodzie upalnie. W całym kraju pogoda wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie.

  Pogoda Warszawa

  Rano pogodnie. Po południu prognozuje się przelotny deszcz lub burze z możliwymi opadami gradu. Temperatura maksymalna sięgnie 27 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr, który w porywach burzowych osiągnie do 100 km/h, powieje z południa. Po południu barometry wskażą 1000 hPa.

  Pogoda Poznań

  Rano pogodnie. Po południu mogą wystąpić przelotny deszcz lub burze, niewykluczone są opady gradu. Termometry pokażą maksymalnie 28 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr z południa, w porywach burzowych osiągnie prędkość do 100 km/h. Po południu barometry wskażą 999 hPa.

  Pogoda Gdańsk

  Rano pogodnie. Po południu pojawią się przelotny deszcz lub burze z możliwym gradem. Temperatura maksymalna wyniesie 25 st. C. Z południa powieje słaby i umiarkowany wiatr, który w porywach burzowych rozpędzi się do 100 km/h. Ciśnienie po południu sięgnie 1010 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Rano pogodnie, po południu prognozowane są przelotne opady lub burza, którym towarzyszyć może grad. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 30 st. C. Powieje z południa, wiatr będzie słaby i umiarkowany. W porywach burzowych może rozpędzać się do 100 km/h. Po południu barometry pokażą 996 hPa.

  Pogoda Kraków

  Rano pogodnie. Po południu należy spodziewać się przelotnego deszczu lub burz. Możliwy są także opady gradu. Termometry pokażą maksymalnie 27 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr, który w porywach burzowych będzie rozpędzał się do 100 km/h, powieje z południa. Po południu na barometrach zobaczymy 987 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...