Informacje
 • Pogoda na 5 dni: upał na horyzoncie

  24-07-2020 15:02 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock/Ventusky | Video: Ventusky.com

  Po kilku chłodnych dniach pogoda wróci na wakacyjne tory. Będzie coraz cieplej, a momentami wręcz upalnie. Pojawią się opady deszczu i burze, ale tylko w niektórych regionach kraju.

  Weekend rozpocznie się zmiennym zachmurzeniem, na ogół małym i umiarkowanym. Na wschodzie kraju okresami pojawi się więcej chmur i stopniowo zanikające opady deszczu o sumie do 5 litrów wody na metr kwadratowy. Na Podkarpaciu może zagrzmieć. Tam spadnie do 10-20 l/mkw., a porywy wiatru osiągną prędkość do 80 kilometrów na godzinę. Temperatura wyniesie maksymalnie od 23 stopni Celsjusza na Warmii do 27 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z kierunku zachodniego.

  Prognoza na niedzielę i poniedziałek

  Na niedzielę synoptycy również zapowiadają zmienne zachmurzenie. W zachodniej części kraju popada przelotny deszcz i wystąpią burze. W trakcie wyładowań spadnie do 10-20 l/mkw., a porywy wiatru wyniosą do 80 km/h. Na termometrach zobaczymy od 24 st. C na Pomorzu i Warmii do 28 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowy.

  W poniedziałek we wschodnich regionach pojawią się przelotne opady deszczu i burze. Tam, gdzie zagrzmi, zanotujemy opady o sumie do 10-20 l/mkw, a wiatr w porywach rozpędzi się do 60-80 km/h. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 23 st. C na Pomorzu do 27 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, zachodni, wiatr.

  Prognoza na wtorek i środę

  Wtorek zapowiada się z małym i umiarkowanym zachmurzeniem. Przelotny deszcz możliwy jest tylko na Podkarpaciu i Roztoczu. Termometry pokażą od 25 st. C na Podlasiu do 31 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowy.

  W środę przelotny deszcz i burze z sumą opadu do 20 l/mkw. wystąpią jedynie na Podkarpaciu. Tam też porywy wiatru osiągną prędkość do 60-80 km/h. W pozostałych regionach dzień upłynie pod znakiem pogodnej aury. Temperatura wyniesie od 24 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 31 st. C na Podkarpaciu. Będzie wiać słaby i umiarkowany wiatr, z zachodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...