Informacje
 • Pogoda na 5 dni: piątek z dynamiczną pogodą, a co potem? Między innymi śnieg

  11-03-2021 14:51 Miejscami porywy do nawet 100 kilometrów na godzinę
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: Ventusky.com

  Pogoda w najbliższych dniach będzie dynamiczna. Należy spodziewać się burz, opadów śniegu, deszczu ze śniegiem i silnego wiatru. W przyszłym tygodniu na horyzoncie widać też powrót porannego mrozu.

  W piątek będzie pochmurno z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu do 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. Na północy, wschodzie i w centrum kraju możliwe są burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 7 st. C w centrum kraju, do 10 st. C na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Wiatr, wiejący z południowego zachodu i zachodu, będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 60-80 kilometrów na godzinę, w górach powyżej 100 km/h.

  Sobota przyniesie nam pochmurną aurę z przejaśnieniami. Na Podkarpaciu i w Małopolsce na ogół obędzie się bez opadów, w innych stronach kraju pojawi się przelotny deszcz do 5 l/mkw., a na Podlasiu deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 st. C na Suwalszczyźnie, przez 9 st. C w centrum kraju, do 11 st. C na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Powieje południowo-zachodni umiarkowany i dość silny wiatr. W porywach będzie rozpędzał się do 50-60 km/h, w górach może wiać jeszcze silniej, z prędkością powyżej 100 km/h.

  Niedziela także zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami. Należy spodziewać się też przelotnych opadów deszczu do 5 l/mkw. Temperatura maksymalna sięgnie od 7 st. C na północy, przez 8 st. C w centrum kraju, do 10 st. C na południowym zachodzie. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z południowego zachodu. W porywach będzie rozpędzać się do 50-70 km/h.

  Pogoda w kolejnym tygodniu

  W poniedziałek należy spodziewać się pochmurnego nieba z przejaśnieniami. Pojawią się okresowe opady deszczu do 5 l/mkw., a na północy śniegu z deszczem. Padać nie będzie jedynie na południowym wschodzie kraju. Termometry pokażą maksymalnie od 4 st. C na Suwalszczyźnie, przez 6 st. C w centrum kraju, do 8 st. C na Podkarpaciu. Powieje z zachodu, słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie.

  Wtorek upłynie pod znakiem pochmurnego nieba z przejaśnieniami i przelotnych opadów deszczu ze śniegiem do 5 l/mkw. Na wschodzie spadnie do 3 centymetrów śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C na Podlasiu, przez 4 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr z północnego zachodu będzie słaby i umiarkowany.

   

  A co w kolejnych dniach?

  W środę spodziewane są przelotne opady śniegu do 1-3 centymetrów. Wiatr będzie północno-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 50-60 km/h.

  Na czwartek na północy kraju nad ranem synoptycy prognozują spadek temperatury rzędu od -7 do -10 st. C. Okresami towarzyszyć nam będą opady śniegu. Z północnego zachodu nadciągnie słaby i umiarkowany, a na północy okresami dość silny wiatr. Jego porywy mogą osiągać do 50-60 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...