Informacje
 • Pogoda na 5 dni: i zimowo, i letnio. Aura będzie ciekawa

  02-04-2020 15:55 I śnieg, i nawet 20 stopni
  Prognoza pogody na najbliższe dni Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  W najbliższych dniach prognozowane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu. Potem będzie coraz cieplej. We wtorek na termometrach zobaczymy do 20 stopni Celsjusza.

  W piątek na Górnym Śląsku, Podkarpaciu i w Małopolsce będzie pogodnie. W pozostałych regionach należy spodziewać się zmiennego zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu rzędu 1-3 litrów na metr kwadratowy. Wieczorem na krańcach północnych możliwy deszcz ze śniegiem, a nawet sam śnieg. Temperatura maksymalna sięgnie od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu. Miejscami w porywach rozpędzi się do 40-60 kilometrów na godzinę. W strefie brzegowej porywy mogą przekraczać 60 km/h.

  Jeszcze trochę opadów

  Sobota na Warmii, Mazurach i Podlasiu przyniesie przelotne opady deszczu. Mieszkańcy reszty kraju będą mogli cieszyć się pogodnym dniem. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Niedziela zapowiada się słonecznie. Termometry pokażą maksymalnie od 9 st. C na Suwalszczyźnie do 14 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Z południa powieje słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, wiatr.

  Aż 20 stopni

  Poniedziałek także przyniesie słoneczną aurę. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 13 st. C na Suwalszczyźnie do 18 st. C na Pomorzu. Powieje z południa, a wiatr będzie umiarkowany. Okresami w porywach osiągnie do 40-60 km/h.

  Na wtorek również prognozuje się dużo słońca. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 20 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....