Informacje
 • Pogoda na 5 dni: będzie cieplej, ale silniej powieje

  03-12-2020 15:49 Na termometrach do 12 stopni
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: Ventusky.com

  W nadchodzących dniach prognozowane jest ocieplenie. Termometry pokażą maksymalnie od 6 do 12 stopni Celsjusza. Pojawi się jednak silny wiatr. Miejscami jego porywy mogą osiągać prędkość 70 kilometrów na godzinę.

  Piątek przyniesie zmienne zachmurzenie. W strefie frontu atmosferycznego (sięgającego od Gdańska przez Ciechanów czy Włoszczowę do Katowic) będzie pochmurno i pojawią się opady deszczu do 2 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany i dość silny, południowo-wschodni wiatr, który okresami w porywach rozpędzi się do 50-70 kilometrów na godzinę.

  Pogoda na weekend

  Na sobotę prognozuje się zmienne zachmurzenie. Temperatura maksymalna sięgnie od 6 st. C na Podlasiu do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Z południowego wschodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr. Okresami jego porywy mogą osiągać do 50-70 km/h.

  W niedzielę w całym kraju będziemy mogli cieszyć się pogodnym dniem. Termometry pokażą maksymalnie od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Umiarkowany i dość silny wiatr, który okresami w porywach będzie osiągać do 50-70 km/h, powieje z południowego wschodu.

  Pogoda na kolejny tydzień

  Poniedziałek upłynie pod znakiem małego i umiarkowanego zachmurzenia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-wschodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, a okresami w porywach rozpędzi się do 50-70 km/h.

  We wtorek na wschodzie i w centrum kraju pojawią się opady deszczu. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 st. C na Podlasiu do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Słabo i umiarkowanie powieje z południowego wschodu. Okresami porywy mogą przybierać na sile.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...