Informacje
 • Pogoda na 16 dni: wielka fala ciepła zmierza do Polski

  21-02-2021 13:59 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego
  Pogoda na 16 dni: wielka fala ciepła zmierza do Polski Foto: Shutterstock/tvnmeteo.pl | Video: tvnmeteo.pl

  W niektórych regionach temperatura będzie wyższa o ponad 20 stopni niż jeszcze kilka dni temu. Sprawdź autorską długoterminową prognozę pogody przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

  Po niedawnej fali mrozów w ten weekend wszyscy odczuliśmy duże ocieplenie, ale główne uderzenie ciepła, które płynie aż z północnej Afryki, poczujemy w połowie tygodnia. Drastyczna zmiana temperatury wynika z tego, że lodowaty wyż, który "siedział" nad naszą częścią kontynentu ustąpił, a jego miejsce zajęło ciepło płynące z zachodu i południa Europy. I właśnie z południa otrzymamy w nadchodzących dniach tę największą dawkę ciepła. Dotrze ono do Polski drogą, która utworzy się między niżami z zachodu kontynentu, a wyżem znajdującym się nad Bałkanami (patrz mapa).

  Z dnia na dzień temperatura będzie coraz wyższa i kulminacja tej "wiosny" w lutym nastąpi w środę i czwartek, kiedy na termometrach zobaczymy aż 17 stopni Celsjusza w południowej i zachodniej Polsce (w tym czasie na wschodzie kraju będzie nie więcej niż 10 stopni). W kolejnych dniach, czyli podczas najbliższego weekendu napłynie do nas nieco chłodniejsze powietrze, ale z pewnością nie będzie to powrót zimowej aury, bo będzie od 6 do 10 stopni powyżej zera. Również następne dni, a więc początek marca, to czas pogody dość ciepłej i wtedy możemy spodziewać się temperatury od około 5 stopni we wschodniej Polsce do 10-12 st. C na zachodzie kraju.

  Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...