Informacje
 • Europa przywita wiosnę m.in. przy akompaniamencie burz

  21-03-2015 07:22 Specjalna prognoza pogody "Meteo News" dla Starego Kontynentu

  Pioruny wolą mężczyzn

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Pogoda w sobotę na dużym obszarze Starego Kontynentu będzie daleka od dobrej - na Półwyspie Iberyjskim spodziewane są burze, a deszczowe chmury zbiorą się nad Francją, Włochami, Belgią, Holandią, a także naszymi zachodnimi sąsiadami.

  W sobotę mieszkańcy Półwyspu Iberyjskiego (11-17 st. C) nie będą zadowoleni z pogody. Jedynie na niewielkim skrawku wybrzeża na północnym zachodzie są szanse na słońce - w pozostałych regionach spodziewane są z kolei opady deszczu, zaś na wybrzeżu wschodnim i południowo-wschodnim niewykluczone są gwałtowne burze.

  Ciemne obłoki na horyzoncie

  Deszczowo będzie także we Francji (10-17 st. C), choć synoptycy nie wykluczają tam okresowych przejaśnień. We Włoszech (12-17 st. C) też ma padać.

  Z kolei w większości krajów bałkańskich (8-16 st. C) pogoda będzie dobra, a niebo - prawie bezchmurne. Opady spodziewane są jedynie na południowym wschodzie regionu. Słońca nie zabraknie również na Wyspach Brytyjskich (7-10 st. C).

  Powody do narzekania na pogodę będą mieli w sobotę także mieszkańcy Belgii (około 8 st. C), Holandii (około 9 st. C) oraz Niemiec (8-14 st. C), nad którymi zbiorą się ciemne, deszczowe chmury.

  Słońce, deszcz, śnieg

  Z kolei w Skandynawii (1-7 st. C) na ogół pogoda dopisze - jedynie w okolicach Kopenhagi spodziewane są opady śniegu z deszczem.

  Nasi południowi sąsiedzi powinni szykować się na umiarkowane zachmurzenie i temperaturę rzędu 10-15 st. C. Im dalej na wschód od Polski, tym gorszej aury można się spodziewać - meteorolodzy prognozują, że termometry wskażą wartości rzędu 1-11 st. C, a nad wieloma regionami zbiorą się ciemne, deszczowe chmury.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....