Informacje
 • Ponad 228 tysięcy przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę

  19-10-2019 10:42 Powikłania mogą zagrażać życiu
  "Koronawirus nie mutuje tak szybko, jak wirus grypy czy HIV" Foto: Pixabay/stevepb (CC0) | Video: TVN24

  W pierwszej połowie października odnotowano w Polsce ponad 228 tysięcy zgłoszeń przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Specjaliści przekonują, że dobrym sposobem zapobiegania infekcjom i powikłaniom powodowanym przez wirusy grypy są szczepienia.

  W kolejnych październikowych meldunkach epidemiologicznych (1-7 października oraz 8-15 października) notowano odpowiednio 111 154 przypadki oraz 117 374 przypadki zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę - wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny. Z powodu grypy lub jej podejrzenia w dwóch pierwszych tygodniach października wystawiono 426 skierowań do szpitala. Nie zanotowano zgonów.

  >>>SPRAWDŹ MELDUNEK EPIDEMIOLOGICZNY PZH

  Szczepienia i odpowiednia higiena

  W całym wrześniu bieżącego roku odnotowano ponad 287 tysiące przypadków zachorowań i podejrzeń grypy. Specjaliści przekonują, że dobrym sposobem zapobiegania infekcjom i powikłaniom powodowanym przez wirusy grypy są szczepienia. Niezwykle istotne, jak podkreślają eksperci, jest także przestrzeganie zasad higieny, między innymi częste mycie rąk oraz kichanie i kasłanie w zgięcie łokciowe. Dzięki temu dłonie nie zostaną skażone wirusem i chory nie przeniesie go na inne osoby.

  W miejscach publicznych i środkach transportu należy unikać niepotrzebnego dotykania powierzchni i elementów ich wyposażenia. Lekarze radzą, aby zadbać o kondycję fizyczną i właściwą dietę, mającą znaczący wpływ na odporność.

   

  Jakie są objawy

  Wizyta u lekarza jest zalecana przy wystąpieniu objawów takich jak: gorączka, bóle głowy, bóle mięśniowo-stawowe, kaszel, ból gardła lub duszność. W razie podejrzenia lub rozpoznania grypy nie należy chodzić do pracy i pozostać w domu. Zmniejsza to ryzyko groźnych powikłań i ogranicza rozprzestrzenianie się choroby.

  Grypa zwykle atakuje nagle i często wywołuje silną gorączkę. Objawia się bólami mięśni, stawów i głowy. Może też mieć przebieg bezobjawowy lub z niewielkimi objawami.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Potężna moc walki z chorobami tkwi w medycynie naturalnej.Musimy to wreszcie przyjąć do wiadomości
  Moim zdaniem, aby przeciwstawić się infekcjom i innym wirusom,oprócz szczepień, najlepszym sposobem w okresie jesienno-zimowym będzie dołączenie do naszej diety korzenia imbiru,kurkumy i dużo witaminy C w postaci papryki żółtej lub czerwonej.Jeśli już złapie nas infekcja, do imbiru i kurkumy dodajemy papryczkę chili. Aby zniwelować nieznośny piekący smak papryczki ,dodajemy trochę miodu. Po spożyciu tej mieszanki od razu poczujemy ciepło całego ciała i potu,zwłaszcza na czubku głowy,a wszelkie dolegliwości górnych dróg oddechowych szybko ustąpią.Nie ma przepisu,w jakiej proporcji to spożywać,bo dzisiaj nikt nie zajmuje się medycyną naturalną,Od siebie mogę dodać,że 1 łyżka stołowa mieszanki trzy razy dziennie w czasie trwania infekcji powinna wystarczyć. Nie żałujmy pieprzu czarnego,bo wzmacnia moc leczniczą kurkumy,ani czosnku.Zapach czosnku można zabić,żując listki pietruszki.Poleciłbym też spożywanie owocu granatu. W naszej rodzinie od zawsze przykładano dużą uwagę do naturalnego leczenia.Zawsze byliśmy i jesteśmy daleko od chemii.Wprowadzając naturalne produkty (nie tylko te wymienione) do regularnej codziennej diety, od ładnych parę lat infekcje nas omijają,a kontrolne badania krwi,które co pół roku prywatnie robimy, nie wykazują żadnych odchyleń od normy.Cholesterol,jak i cukier wszystko w normie.
  ~Lech /2019-10-19 21:26
 • Sloneczko
  Wystarczy że słońca mniej i grypa szaleje co za tym idzie mniej d3 produkuje organizm zależność jak talala, mniej tłuszczy każą jeść bo nie zdrowe a z tłuszczu organizm syntetyczne d3. I kółko się zamyka do tego jedzenie śmieciowe taki jest koszt obecnego bytu
  ~Rrtt /2019-10-19 12:00

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...