Informacje
 • "Padało tak, że była siwa ściana deszczu"

  20-07-2020 20:33 Materiał otrzymaliśmy na Kontakt 24
  Ulewny deszcz Foto: Kontakt 24 | Video: Kontakt 24

  Pogoda w Polsce jest gwałtowna, w wielu regionach grzmi. Przez Zieloną Górę przeszła nawałnica, zalane są posesje, drogi i garaże. Nagranie ściany deszczu stamtąd otrzymaliśmy na Kontakt 24.

  Około godziny 16 przez Zieloną Górę przeszła potężna nawałnica. Chwilę później do dyżurnego komendy państwowej straży pożarnej zaczęły napływać pierwsze zgłoszenia.

  - Na chwilę obecną mamy około 60 zgłoszeń, z czego ponad 40 jest obsługiwanych. W większości przypadków są to zalania posesji albo piwnic. Są też połamane drzewa czy konary, które zagrażają przejezdności dróg. W większości przypadków zdarzenia te są zlokalizowane w części południowej Zielonej Góry. Wszystkie siły i środki, jakie mamy do dyspozycji na terenie Zielonej Góry, są w akcji - mówił w poniedziałkowe popołudnie Arkadiusz Kaniak, starszy kapitan Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

  >>> OBOWIĄZUJĄ OSTRZEŻENIA IMGW PRZEZ BURZAMI Z GRADEM

  Ściana deszczu

  - Błyski, opady bardzo intensywne, wiało i padało tak, że przez chwilę była siwa ściana deszczu - mówiła mieszkanka Zielonej Góry pani Barbara. - Kanał zalany, garaż zalany, pomieszczenie gospodarcze tak na 20 centymetrów. (...) Takiej nawałnicy nie pamiętam, choć już byliśmy kilkakrotnie zalewani - dodała.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...