Informacje
 • Ciężarna sarna zginęła w wypadku, z jej brzucha wypadło młode. Uratowali je policjanci

  15-05-2021 21:06 Trafiło do ośrodka rehabilitacji
  Szop pracz utknął w pokrywie włazu kanalizacyjnego Foto: Ośrodek Rehabilitacji "Mysikrólik" Na Pomoc Dzikim Zwierzętom | Video: Facebook/Harrison Township Firefighters Local 1737

  Patrol z Czechowic-Dziedzic (woj. śląskie) został wezwany do wypadku, w którym zginęła sarna. Jak sią okazało, była w ciąży. Funkcjonariusze stanęli na wysokości zadania i uratowali młode.

  Rzecznik bielskiej policji aspirant Roman Szybiak podał w piątek, że do wypadku doszło w środę późnym wieczorem w miejscowości Kaniów.

  - Oficer dyżurny odebrał zgłoszenie o potrąconej sarnie. Z jej rozerwanego brzucha wypadło młode sarniątko połączone ze swoją martwą matką pępowiną. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, a dyżurny bielskiej komendy ustalił z lekarzem weterynarii sposób postępowania z żywym płodem. Dokładne instrukcje zostały przekazane policjantom i kiedy dojechali na miejsce, wiedzieli już co robić - relacjonował Szybiak.

  "Ma wolę do życia"

  Policjanci odcięli pępowinę i zawiązali ją zgodnie ze wskazówkami weterynarza. Jak opisywał rzecznik policji, "następnie obrócili młode w taki sposób, aby mogło wykrztusić z siebie wody płodowe i zapewnili zwierzęciu komfort termiczny, okrywając je kocykiem otrzymanym przez zgłaszającego interwencję".

  Martwa sarna miała dwoje koźląt, drugiego niestety nie udało się uratować.

  Młode sarniątko zostało zabrane do ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt "Mysikrólik" w Bielsku-Białej, gdzie otrzymało fachową pomoc weterynaryjną. Przeżyło. Teraz czeka je rehabilitacja. Jak napisano na profilu ośrodka w mediach społecznościowych, "ma wolę do życia, nie można jednak zbytnio się cieszyć ponieważ odchowanie takiego wcześniaka jest bardzo niepewne"
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....