Informacje
 • Bielik padł po porażeniu prądem.
  "Nogę miał praktycznie spaloną"

  30-03-2021 19:53 Leżał w krzakach
  Policjanci uratowali młode ciężarnej sarny, która zginęła w wypadku Foto: Policja warmińsko-mazurska | Video: Ośrodek Rehabilitacji "Mysikrólik" Na Pomoc Dzikim Zwierzętom

  Ranny bielik znaleziony w lesie pod Barczewem w województwie warmińsko-mazurskim trafił do ośrodka rehabilitacji dla dzikich ptaków. Tam okazało się, że został porażony prądem. Niestety zwierzęcia nie udało się uratować.

  W ubiegły piątek mieszkaniec Ruszajn pod Barczewem (Warmińsko-Mazurskie) poinformował policjantów z komisariatu w tej miejscowości, że w krzakach znalazł rannego ptaka.

  "Do niecodziennej interwencji niezbędna okazała się pomoc Komendanta Straży Miejskiej w Barczewie, który przyjechał na miejsce autem wyposażonym w specjalną klatkę do przewozu zwierząt. Policjanci wspólnie z komendantem straży miejskiej zaopiekowali się rannym zwierzęciem i umieścili je w klatce" – poinformowała policja.

  Poraził go prąd

  Ranny bielik (Haliaeetus albicilla) został przewieziony do szpitala dla dzikich ptaków w Bukwałdzie pod Olsztynem.

  Jak przekazała dr Ewa Rumińska z Fundacji Albatros, "w sobotę już nie żył". - Nogę miał praktycznie spaloną, zmarł w wyniku zaburzeń w krążeniu, które były wynikiem porażenia prądem – wyjaśniła w rozmowie z tvnmeteo.pl Dodała, że piątek prawdopodobnie nie był pierwszym dniem, kiedy zwierzę leżało ranne w trawie.

  "Cieszy jednak w tej sytuacji to, że coraz więcej osób reaguje widząc cierpiące zwierzęta" – podkreślono w policyjnym komunikacie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....