Informacje
 • Rząd wyda prawie 40 milionów na walkę z otyłością

  11-03-2016 09:20 Materiał reporterki "Faktów"

  Polacy są jednym z najbardziej otyłych europejskich narodów

  Fot. Shutterstock / Film: Fakty TVN24

  Otyłość to jeden z największych problemów współczesnych ludzi. Coraz więcej osób z powodu nadmiaru zbędnych kilogramów podupada na zdrowiu. Co gorsza, mowa nie tylko o ludziach dojrzałych, ale i o dzieciach. Bo prawda jest taka, że Polacy to jeden z najbardziej otyłych europejskich narodów. Materiał "Faktów".

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

  Ponad 60 proc. Polaków ma nadmierną masę ciała, co podkreśliła w rozmowie z Magdą Łucyan, reporterką "Faktów, jedna z ekspertek.

  Tyją i młodsi, i starsi

  Statystyki potwierdzają, że jesteśmy jednym z najbardziej otyłych narodów w Europie. Nadmiar kilogramów stwierdza się w każdej grupie wiekowej, nawet u kilkulatków.

  - Jeżeli dziecko mające 150 cm wzrostu waży 80-90 kg mając, przykładowo, 12 lat, to mówimy o naprawdę potężnej otyłości. A takich dzieci jest coraz więcej - zauważają eksperci.

  Miliony na walkę

  Z epidemią zamierza walczyć rząd, angażując do tego terapeutów i dietetyków. Maja powstać grupy wsparcia i dbające o rozpowszechnianie wiedzy odnośnie zdrowego żywienia. Ponadto plan zakłada, aby na produktach pojawiły się etykiety, ostrzegające przed niezdrową żywnością ukrytą w kolorowym opakowaniu.

  Aby zatrzymać tycie Polaków na potęgę rząd zdecydował się przeznaczyć 37 milionów złotych, które sfinansują zadania zaplanowane na najbliższe 4 lata. Bo problem nie jest nowy, tylko coraz większy - podobnie jak obwód w pasie wielu z nas.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Bieda...
  Wszystko z biedy.
  Ludzi nie stać na to, żeby kupować jedzenie dobrej jakości i kupują byle co.
  Nie stać, żeby dziecka wysłać na basen.
  Dorośli, przy wiecznym stresie związanym z niepewnością jutra, nie mają sił już (ani czasu) na to, żeby założyć buty i pójść z rodziną na spacer.
  Jesteśmy najgrubsi, bo jesteśmy najbiedniejsi... taka prawda.
  Dodajmy do tego najtańsze jedzenie do zrobienia samodzielnie w domu, czyli wszelkie potrawy mączne, dodajmy wszystkie tanie półprodukty z ukrytym cukrem, dodajmy reklamowane tłuszcze trans (margaryny), i taki właśnie mamy efekt.
  ~Marysia /2016-03-17 10:49
 • Zajęcia w szkołach?
  Może warto rozważyć patent Japonii. W szkołach tam istnieje obowiązkowy przedmiot gospodarstwa domowego, gdzie dzieci i młodzież uczą się gotować i jak bilansować dietę. Nie trzeba wtedy specjalnych grup wsparcia - zainwestujmy w młodzież :)
  Miawko22 /2016-03-11 10:39

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...